Jen málokdo asi ví, že ve světě existují dva originální orchestry Glenna Millera. Ten z USA baví publikum po Americe, kapela, na kterou si zatančíme v DK Ústí, má jako své stálé teritorium Evropu.

„V roce 1990 byl Wil Salden společností, která spravuje dědictví po Glennu Millerovi, uveden jako kapelník Glenn Miller Orchestra pro Evropu. Seznam jejich oblíbených standardů zahrnuje například „Sunrise Serenade", „Moonlight Serenade", „Moon Love", „Over the Rainbow", „Blue Orchids", „The Man With the Mandolin", „Careless", „When You Wish Upon a Star" a „Imagination"," popsal pro Deník Andrej Galiadkin ze společnosti Ticketstream.cz, která slavný swingový orchestr na sever Čech během roku již podruhé přiveze. Letos v lednu totiž báječní muži nejen s dechy dobře pobavili Liberec.

Osobitý smysl pro humor, cit pro rytmus, elegance. To vše sluší hudebníkům, kteří to řádně rozbalí pod taktovkou Wila Saldena ve velkém sále ústeckého domu kultury.

Orchestr během svého premiérového koncertu v Ústí divákům nabídne to nejlepší ze svého repertoáru. Kromě Glenna Millera zazní typické skladby dalších autorů jako Woodyho Hermana, Count Basieho, Harryho Jamese i zpěvačky Elly Fitzgerald. Nebudou samozřejmě chybět osvědčené Millerovy evergreeny," slibuje pořadatel.

„Historie původního tělesa sahá do třicátých let minulého století. Glenn Miller se brzy po jeho založení stal hvězdou tehdejší hudby a jeho skladby hrála v té době všechna rádia," dodal ještě.