Tento víkend se jím mohly projet nejen rodiny s dětmi, které se účastní zápolení s kozou Rózou, ale i ostatní zájemci a návštěvníci zooparku. Do světa pohádek vyjížděla tento pátek a sobotu Lokálka Amálka a Safari expres od sedmi až do jedenácti hodin večer, a to každou půl hodinu.

Děti tak mohly spatřit nejen zvířátka, která se běžně v Podkrušnohorském safari vyskytují, ale na vlastní oči viděly také své oblíbené pohádkové bytosti. V pohádkovém safari nechyběli obávaní čerti, kteří děti pořádně vystrašili. Útěchou jim pak ale byli hodní andělé. V pohádkovém safari nechyběl ale ani vodník, smrtka, Karkulka a vlk či sedm trpaslíků od Sněhurky. Strach nahnali dětem i tygři, kteří se běžně v zooparku nevyskytují, či oživlé mrtvoly.

Během pohádkového safari se děti podívaly i do minulosti. V době dávno dávno minulé spatřily pravěké lidi a v době méně vzdálené viděly, život selky či mlynáře. V rámci pohádkového safari shlédly děti u statku i krátkou pohádku.

Kdo nestihl do zooparku zajít tento víkend, má možnost ještě příští pátek a sobotu ve stejnou dobu. Lístky stojí sto korun a lze je koupit dopředu na pokladně zooparku.