Hudební a taneční vystoupení a prezentace upomínkových předmětů či pokrmů typických pro jednotlivá etnika přilákaly v sobotu do areálu letního kina na dva tisíce návštěvníků. Diváky neodradil ani déšť, který se těsně před polednem na letní kino snesl.

Bohatý program nabídl kromě estetických či kulinářských zážitků také různé aktivity pro děti či workshopy. „K záměru spojit Barevnou planetu s akcí Žijeme tady nás vedly praktické i ideové důvody. Především skutečnost, že obě jsou zaměřeny na vzájemné poznávání lidí různých národností, jejich tradic a zvyků a také jejich bezproblémové soužití. Svou roli hrály i ekonomické důvody,“ vysvětlil ředitel Domečku Milan Märc.

S tím souhlasí i předsedkyně výboru pro národnostní menšiny a chomutovská zastupitelka Marie Štáfková. „Chci poděkovat svým kolegům z výboru, že se opět aktivně zapojili do organizace festivalu, který si už získal slušné renomé i ohlas v řadě dalších měst,“ doplnila.

Výtěžek z dobrovolného vstupného a aukce předmětů týmu Pirátů vynesl 29 660 Kč. Částku si rozdělila Asociace pro handicap Chomutov a kapela The Tap Tap. Peníze jí pomohou vybudovat vzdělávací centrum Studeo.