Od úterý do pátku byla představení navštěvována především školáky ze Základních škol z Chomutova a z Jirkova. „Do pátku jsme prodali celkem 900 lístků. Promítáme od rána do večera a festival je otevřený i veřejnosti. Na jedenáct představení přišlo celkem šest škol z regionu, ale co se týká veřejnosti, bylo to slabší. Připisuji to špatnému počasí, ve kterém každý raději zůstane doma.


V sobotu a v neděli nezačínáme od rána, ale hrajeme od odpoledne do večera. Myslím si, že vrcholem festivalu a našeho úsilí bude animovaný film „Doba ledová 3: úsvit dinosaurů“, který je divácky velmi úspěšný a my ho máme připravený na závěrečný den, což je neděle. Ve středu jsme v kině přivítali i delegaci tvůrců filmu „Anglické jahody“, která k nám dorazila z Ostrova. Prohlédli si město a nejen producentovi Davidu Prudkému, ale i herci Vladimíru Škultéty se Jirkov líbil“, sdělil čerstvé novinky z festivalu vedoucí kina Miloš Kubelka.


Program o víkendu


V sobotu 17. října začíná od 13.30 hodin česká komediální pohádka „O Bílé paní“, ve které můžeme vidět například Kláru Issovou, Pavla Lišku, Václava Vydru a další.


V 15.30 hodin promítá kino dobrodružnou „Cestu do pravěku“ od legendárního Karla Zemana. Animovaná pohádka „Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny“ je dílem jednoho z nejoriginálnějších českých současných tvůrců J. Bárty. Příběh, o dobrodružství na staré půdě začíná v 17.30 hodin.


Od 19.30 hodin se můžeme těšit na večerní dvojprogram. Dobrodružný film o nebezpečné jízdě nákladním vagónem s Jiřím Schmitzerem, Jakubem Štěpánem a dalšími herci v příběhu „Daleko do Nahvillu“, skrývá i chvíle napětí a hororu. V dalším filmu dvojprogramu máme možnost vidět návrat Dagmar Havlové na filmové plátno po boku Viktora Preisse a dalších, v dramatickém příběhu rodičů ve filmu „Kanadská noc“.


Na všechna sobotní představení je vstupné 25 korun.


V neděli 18. října zakončí Festival populární „Doba ledová 3: úsvit dinosaurů“. Začátky představení jsou od 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 hodin a vstupné je 49 korun.

Autorka: Jana Vlčková