„Do poslední chvíle jsme museli čekat, jestli bude areál v pořádku nebo ne. Bohužel -  zápach, bahno a nepořádek, který zde momentálně převládá, nám neumožní Altros 2013 v původním rozsahu uskutečnit. Po týdnu vymýšlení různých alternativ jsme se rozhodli změnit plány, akci trochu předělat," uvedl Jan Štok, jeden z pořadatelů.

Přesto Altros bude, jen poněkud zkrácený. „Páteční Alttrosáckej Tyjátr platí, jen se odehraje v restauraci Pod Palubou v Lovosicích (www.podpalubou.cz). Start je ve 20.00, vystoupí zde Hynkovo hravé divadlo s představením Fimfárum, od 21.30 zahrají Šavlozubé ponožky a nakonec od 23.00 opět Hynkovo hravé divadlo zve na pohřební komedii Hřbitovní aktovky," prozradil Jan Štok a zve. Vstupné je jen 30 Kč.

Plánovaný sobotní Altros Rockfest už bude zcela jinak. Neodehraje se na Osmičce, kdy zde bude pořadatelé veřejnosti včas oznámí.

„Protože je už nyní jasné, že na něm nebude moci zahrát legendární tancovačková skupina Brutus, mohou si její koncert užít diváci v původní termín festivalu. Tedy tuto sobotu 22. června v sále KS Lovoš v Lovosicích. Jako host se představí roudničtí Tydle Vidle, možná je ještě doplníme o jednu kapelu. Vstupné zůstává 100 korun," doplňuje Jan Štok.

Altros se fanouškům omlouvá za způsobený problémy. „Víme, že řada lidí si podle fesťáku plánovala dovolenou. Jenže opravdu nebyla jiná šance z toho vyjít jinak a lépe," míní pořadatel. „V Podpalubě a Lovoši naviděnou!," vzkazuje ještě.