Zábavu, talenty i sportovní. Humor. To vše nabídne svému publiku tradiční pořad Eňo Ňuno v pátek 10. října. Těšte se!

Zlatým hřebem bude zpěvačka, malířka i performerka Vladivojna La Chia, dáma svůdná i tajemná.

YoYo i rezavé vraky

Na programu jsou i další zajímaví lidé, kteří zaujmou. Duo vášnivých yoyistů Pavel „Banán" Klíma a Tomáš „Tomík" Pejša z Ústí jistě najde v restauraci U Vlka dost místa na svou show. Představí se též Vladimír Cettl z Ústí, vášnivý fotograf rezavých autovraků v lesích i cestovatel. Martin Svoboda, autor knihy „Já hráč", poví o své hráčské vášni, z jeho knihy má předčítat herec Jaroslav Achab Haidler. Esterka Jelačičová, členka Baletního studia Severočeského divadla, zatančí.

„Moderátorské duo Vašek a Kytice uvádí Eňo Ňuňo, to pořádá Collegium Bohemicum, šestý rok. Říjnovým tématem je VÁŠEŇ v různých jejích podobách," řekl Emilio Dvořák, pořadatel Eňo Ňuňa.

„Měli zde být The Frank, ale omluvili se. Místo nich se těšte na Brie, dark post-westernové trio též z Drážďan. Hraje na drums, bass, guitar, keyboard, synth and other objects," přislíbil Dvořák. „Vladivojnu zveme i proto, že může svým uměním říci více k tématu dne. Pátek 10. října je Dnem schizofrenie. Eňo tedy bude patřit i do Týdnů pro duševní zdraví 2014," vysvětlil.

S vášnivým videem

„Děláme Eňo Ňuňo od roku 2009. Ze začátku jsme byli velice punkově radostní, ale i dnes nás to baví, i když už vše jen uvádíme a pro každý pořad si připravíme nějakou chuťovku," řekla Kytička Nováková. „Dřív jsme vymýšleli i program, ten je dnes už na Emiliovi," dodala poté, co s Vaškem natočila pro Deník vášnivé moderátorsko divadelní zvací video. Uvidíte ho na webu ustecky.denik.cz.

„Nesmíme zapomenout na na Ústecká NEJ. Tento cyklus Muzea města Ústí představí na Eňo Ňuňu ve filmu Martin Krsek, spoluautor stejnojmenné knihy. Na to se hodně těším," řekl Vašek Formánek. „A jestli je Vladivojna démon? I to v pátek zjistíme," dodal.

Něco nevídaného

„Co bonus, ač v programu neuvedeny, budou vášnivé básně s nečekaným rozuzlením. Těšíme se na ně, bude to něco, co ještě nikdy nikdo neviděl," věří Vašek s Kytičkou.