První ročník přinesl poučení


Organizátoři si vzali z prvního ročníku to nejlepší a letos tak bude festival pulzovat energií všech možných hudebních žánrů. Z místních kapel se představí oblíbení Bahrainn, New Fresh Pleš anebo Darja, kapela hrající posthardcore. Trochu tvrdší zvuk dovezou kadaňští Nascore, kteří potěší hlavně vyznavače deathmetalové hudby.

Další, kdo vystoupí, je český raper eLKa, jehož album Deník cestovatele získalo velmi pozitivní hodnocení a řadí jej tak aktuálně mezi českou hip–hopovou špičku.


Na výběr bude z různých stylů


Aby pořadatelé nalákali ještě více návštěvníků, nabízejí také crossover. Ten doručí jičínská Killerpanda, která rovněž poslední dobou sbírá jeden úspěch za druhým. Trochu jiný zvuk nabídne Orchestra – duo ze Sušice hrající na bicí a housle.


Přijedou nováčci i ostřílení borci


Stejně jako na prvním ročníku Ival Festu, i letos vystoupí karlovarští Shoe Cut. Jejich vystoupení nabídne směsici funku, blues, jazzu i reggae. Poprvé zde zase vystoupí Candy Meatworks z Kroměříže, jejich nekompromisní rytmy si jistě najdou své publikum.


K hudbě patří tanec


Z tanečních vystoupení je třeba zmínit Crazy Body Rockers, kteří na Ival Fest dovezou zcela novou show, v níž kombinují spoustu žánrů.


Největší hvězdou má být Jana Koubková


Co nazývají pořadatelé přímo exkluzivní lahůdkou, je vystoupení přední české jazzové vokalistky Jany Koubkové a skupiny Poetic Filharmony. „Od této symbiózy nečekejte nic jiného, než obrovskou porci pulzující atmosféry, energie a psychedelie,“ lákají doslova pořadatelé a dodávají, že na jedinečnosti vystoupení dodá také fakt, že se jedná o první vystoupení od pražského křtu společné nahrávky.
Na Ival Fest můžete vyrazit tuto sobotu od dvanácté polední. Multižánrový festival si pak můžete užívat až do jedné ranní, jelikož pořadatel se dohodl s městem na udělení produkční výjimky. Vstupné činí lidových sto korun a na místě budou stánkaři s různým občerstvením, bižuterií a spoustou dalšího.

Autor: Ondřej Topinka