V prvním díle ságy nazvaném Svítání se studentka Bella zamilovala do nesmrtelného upíra Edwarda. V pokračování se jejich vztah rozpadá. Bella slaví s Edwardovou rodinou svoje osmnácté narozeniny. Nešťastnou náhodou se při oslavě poraní a pohled na čerstvou krev je pro upírskou rodinu až příliš lákavý. Uvědomí si, že pro ni představují nebezpečí a rozhodnou se proto odejít. Bella nachází oporu ve svém příteli Jacobovi. Ten ale také má své tajemství…je to vlkodlak a ti jsou odvěkými nepřáteli všech upírů. Chrání před nimi Bellu, ale ona stále touží po Edwardovi. Tuší, že se dříve nebo později bude muset rozhodnout – Edward nebo Jacob?

Romantický příběh Belly a Edwarda je tedy další variací na téma tragické lásky dvou milenců, kteří nemohou být spolu, tentokrát určenou převážně pubertálním divákům. Film vychází ze série románů Stephenie Meyer o lásce a nenávisti mezi obyčejnými lidmi, upíry, vlkodlaky a démony. Stal se z ní fenomén, který je srovnávaný s úspěchem Harryho Pottera. Od roku 2005, kdy vyšel první díl Twilight (Stmívání), se na světě prodalo přes 85 milionů výtisků. Po Stmívání a Novém měsíci následuje Zatmění (Eclipse) a Rozbřesk (Breaking Dawn). Film podle třetího dílu má být dokončen v červnu.

Diváci se opět uvidí Kristen Stewart v roli Belly a Roberta Pattinsona, který hraje Edwarda. K nim se připojí Taylor Lautner jako Jacob.

Ke změně došlo na postu režiséra. Catherine Hardwick vystřídal Chris Weitz, který má na kontě například první díl „prcičkovské“ série nebo komedii Jak na věc.

Co se týče návštěvnosti, sklízí film úspěchy po celém světě. Po premiérovém víkendu v USA se vyšplhal na první místo v návštěvnosti kin, v České republice se také drží v čele žebříčku.

Kino Oko, Chomutov

18.12., 19:00
19.12., 18:30
20.12., 19:00