Více než 2 500 tanečníků z celých Čech roztančí o víkendu chomutovskou sportovní halu.

1. a 2. května se zde bude konat poslední ze tří kol mistrovství Čech největší taneční soutěže formací Emco Dance Life Tour ČR. Bojovat o postup na mistrovství ČR budou nejmenší tanečníci, a to v kategorii „mini“, která je určena pro děti do osmi let, a dětské věkové kategorii od 8 do 10 let.

„Souboje o nejvyšší posty se odehrají ve všech disciplinách. Nicméně divácky nejatraktivnější budou určitě extraligy, v rámci nichž kluby bojují o postup na mistrovství ČR a tam pak následně o nominaci na mistrovství Evropy a světa. Občanské sdružení Czech dance organization, které již třetím rokem tuto masivní taneční soutěž formací pořádá, je totiž jedinou českou taneční organizací, která má právo nominovat tanečníky na mezinárodní soutěže International Dance Organization (IDO),“ dodává Eva Vlková, trenérka a choreografka úspěšného tanečního klubu Beethoven DC EXE Chomutov.


Taneční kluby


V Chomutově budou mezi sebou v kategorii „mini kids street show“ soutěžit AT DOMINO Praha, TC MOVE 21 z Českých Budějovic, liberecký TAKT a Beethoven DC EXE Chomutov.

V hiphopových disciplinách budou proti sobě bojovat B.D.S. ACADEMY Praha, T-BASS Hradec Králové, TŠ ROXTON Praha nebo X-DANCE Jablonec nad Nisou.

V disciplinách disco dance nebudou chybět kluby TC R.A.K. Beroun, AT DOMINA Praha, TC MOVE 21 a domácí klub Beethoven DC EXE Chomutov.

V show dance disciplinách se představí například TC R.A.K. BEROUN a TŠ STARDANCE CHOMUTOV.

„Jen v sobotu sem přijede zhruba 1200 tanečníků z 31 klubů, kteří přivezou 66 formací a v neděli se sem sjede více než 1400 tanečníků z 33 klubů s celkem 83 formacemi,“ popisuje zájem o tuto soutěž Eva Vlková z domácího tanečního klubu Beethoven DC EXE.

Právě tento klub je již mnoho let v kategorii disco dance pravidelně nominován na všechny mezinárodní soutěže. Pochlubit se může několika tituly ve všech věkových kategoriích. Získal titul mistra ČR, Evropy a dokonce i světa. Letos oslaví 10. výročí.

Těšit se můžete na úžasnou soutěžní atmosféru, skvělé choreografie a výkony, ale i na exhibici chomutovských dospělých mistrů ČR a Evropy v disco dance formacích.