Představí se umělci mladé francouzské generace. Přijedou až z Paříže. „Celá léta mám vřelý vztah k Francii. Z francouzštiny jsem dokonce maturoval na mosteckém gymnáziu,“ řekl kapelník Petr Macek, který koncert připravil ve spolupráci s francouzským dirigentem Martinem Lebelem.

V první části večera vystoupí talentovaný houslový virtuóz a zároveň dirigent Glen Rouxel. Po přestávce přednesou operní pěvkyně, sopranistka Audrey Escots, a mezzosopranistka Melisande Froidure-Lavoine známé francouzské šansony. „Na koncert se těším, ale stále mi ještě v duši doznívají evergreeny a atmosféra z nedávné revue mé dlouholeté kariéry,“ poznamenal kapelník.

Hned po koncertu ho gratulacemi potěšili příznivci, posluchači a kolegové umělci. V sms mu například napsali „bylo to skvělé!“, „revue se nám moc líbila“, „klobouk dolů!“ a „byla to radost“. Dirigent Václav Blahunek dodal „potěšení bylo i na mé straně“ a violista Alexander Besa ze švýcarského Luzerna doplnil „děkuji ti moc za pozvání a pěkné muzicírování.“ A japonská virtuozka Shizuka Ishikawa napsala: „Bylo to opravdu velkolepé, přeji ti hodně dalších úspěchů!“

„Všechny tyto a další sms mi udělaly radost. Hudební revue měla dobrou odezvu u skoro zaplněného divadla a každý si mohl vybrat skladby či melodie, které má rád,“ dodal Petr Macek, který si splnil přání a zahrál si své oblíbené skladby své kariéry od klasiky až po swing. V rozjařené náladě večera si publikum vyžádalo několik přídavků a pěvci zazpívali ve finále refrén z oblíbené písně Tyjátr prvorepublikové hvězdy Ljuby Hermanové.