Petice hudebníků tak dosáhla velkého úspěchu. Ve středu 3. června, tedy dnes, vystoupí jako předkapela na brněnském koncertě Marylina Mansona. Vystoupení americké glam rockové legendy je jednou ze zastávek v rámci celosvětového turné k nové desce The High End Of Low.

"Jakoby se otevřela brána k jednomu ze snu. My hoši muzikantský z Chomutova, Kadaně a Jirkova staneme na pódiu s MM. Dosti se na tento zážitek těšíme. Je to parádní pocit mít takovou možnost být s tímto pánem v jeden den na stejným místě," píší rockeři z X-left to Die na svých internetových stránkách.

Poslední květnový den skončila také soutěž o možnost stát se předskokany světoznámé americké skupiny Korn na jejich pražském koncertě, ve které postoupila do nejužšího finále společně s dalšími čtyřmi kapelami chomutovská skupina X-left to die.

O vítězi soutěže rozhodovali příznivci finalistů hlasováním formou SMS zprávy. Nejvíc jich nakonec získali pražští Atari Terror, X-left to die si tedy s Korn nezahrají.

X-left to die také představí novinky, konkrétně skladby ze svého prvního oficiálního alba Potešma vydaného v květnu letošního roku. Hudební ukázky a více o kapele najdete TADY

Autorka: Lenka Kubalová