S potápěním začala Martina již ve dvanácti letech. Nejprve absolvovala potápěčský kurz v Řecku. Po prozkoumání mořského dna v okolí Sardinie objevila nádherné a pestré živočichy v Rudém moři. Odtud také pochází veškeré vystavované velkoformátové fotografie. Za svými objekty se autorka potápěla až do čtyřicetimetrových hlubin.

" Nejraději fotím zvířata, poslední dobou to jsou hlavně perutýni. Je velmi těžké je vyfotit, protože se k vám neustále točí zády. Navíc si musíte dávat velký pozor, mají totiž jedové ostny. Ale někdy se přeci jen podaří výborná fotka, zvlášť když narazíte na velmi předvádivého perutýna. Ráda také fotím makro, jde o techniku fotografování malých živočichů nebo jejich detailů. Nejraději takhle fotím hlaváče nebo slizouny, kteří žijí v symbióze s krevetami. Často tak ležím na písčitém dně téměř celý ponor, abych je vyfotila spolu, jediný nepatrný pohyb a slizoun i kreveta zmizí ve své díře," uvádí Martina Balzarová.

Na výstavě, jejímž symbolem je želva, můžete zhlédnout například ježíky, korály, murény, klauny nebo krevety z neobvyklého pohledu. Přesto, že je Martina Balzarová velmi mladá, získala již za své snímky mnoho cen v Čecháhc i v zahraničí. Mezi ty nejvýznamnější patří ceny z mezinárodního festivalu ve Francii z roku 2005 a 2006.

Galerie je otevřená od pondělí do pátku, od 9 do 17 hodin. Výstava končí 30. srpna.

Více o autorce na webových stránkách ZDE