Ženy ochutnají, co která dobrého připravila, popovídají a hlavně pečivo naporcují, aby posloužilo návštěvníkům Svatováclavské pouti, které se tu koná 28. září. Výtěžek pak putuje k dalším penězům z dobrovolné finanční sbírky nadačního fondu Kostela svatého Václava. Loni pomohly kuchařinky svým sladkým sponzorstvím při pořizování kostelních vitrážových oken a letos tomu nebude jinak.


„Proto vítáme další, ženy, které nám pomohou s pečením a přinesou další kousky pečiva,“ zní z městského úřadu Výsluní. Pečivo bude o pouti v prodeji ve školní jídelně. Hlavní program se ale má pořádat od 10 hodin přímo u kostela.


Nově se návštěvníci mohou těšit na okružní jízdy okolím v koňském spřežení s poníky a na ukázky z výcviku služebních psů. Děti čekají soutěže a hry. Součástí bude staročeský trh, pouťové atrakce, dobová hudba, šermířská vystoupení, divadlo a stánkový prodej.
Letošní oslava Svatováclavské pouti probíhá již po šesté. Tentokrát je ve znamení sto padesáti let založení kostela a deseti let nadačního fondu kostela svatého Václava.

 

Svatováclavská pouť ve Výsluní – program

Pátek, 28. září, Výsluní , park před kostelem sv. Václava


10.00 – otevření pouti, hudební skupina Dubia Fortuna
10.30– slavnostní zahájení starostou města, vystoupení komorního sboru Happy Smile (v kostele)
11.00 – rytířský tábor, souboje rytířů
11.30 – divadlo Circus Dominus
12.00 – ukázky z výcviku služebních psů

12.30 – vystoupení komorního sboru Happy Smile (v kostele)
13.00 – žonglér
13.30 – rytířský tábor, souboje rytířů
14.00 – otevření pouti, gotické písně
14.30 – divadlo Circus Dominus
15.00 – žonglér

15.30 – rytířský tábor, souboje rytířů
16.00 – otevření pouti, písně z doby Karla IV
16.30 – žonglér


Po celý den: atrakce pro děti, jízda kočárem a na ponících, doboví prodejci, pouťové atrakce, stánkový prodej. V případě nepříznivého počasí bude program přesunut do kostela.