„Každý rok slibujeme, že se představíme v novém českém vinařském kroji. Snad to vyjde na kulatém výročí příští rok,“ řekl ing. Freit vedoucí firmy „Zalabák“, která zpracovává víno v místním regionu, když kácel májku, která má symbolizovat obřad otevírání hory a s ní i průchod do vinice.
O zábavu se postaraly tři folklórní soubory ze Zlína, které vystupovaly na třech scénách.


Každá z nich představovala jiný styl folklóru. „Přijeli jsme ze Zlína do Kadaně již po čtvrté a uspořádání slavnosti se nám líbí. Soubor Linda lidové písně pouze zpívá, slovácký soubor Vonica je taneční a Réva hraje populární melodie různých stylů hudby,“ uvedla muzikanty Jaroslava Šimková z moravské Lindy.


Letošní novinkou bylo divadelní provedení básně Jana Nerudy „Romance o Karlu IV,“ kterou hrálo místní ochotnické divadlo „Navenek“. Ředitel Kulturního zařízení Kadaň Jan Losenický, který si ve hře zahrál roli vypravěče, plánuje na desátý ročník slavností řadu novinek, kterými se necháme překvapit až příští rok.


Volným pokračováním vinobraní je pozvánka na besedu o vinařství na Kadaňsku, která se bude konat 17.října, v organizaci občanského sdružení „Boiové a Ferguna“.