VYBRAT REGION
Zavřít mapu

O víkendu na Hasištejn či za vodou do Droužkovic. V Chomutově bude velký hudební festival

CHOMUTOVSKO - Přinášíme přehled kulturních akcí, přichystaných na víkend 23. a 24. června. Mezi nejnavštěvovanější akce budou patřit Hradní hrátky na Hasištejně či Vodní hrátky na koupališti v Droužkovicích. Na Červenéh Hrádku zase chystají koncert. Open air festival - Music for chilren proběhne v sobotu po celý den v areálu Letního kina v Chomutově.

22.6.2007
SDÍLEJ:

Hrad HasištejnFoto: Archiv

Pátek 22. června

V Chomutově vyvrcholí soutěž Mladá píseň

V atriu Střediska knihovnických a kulturních služeb v Chomutově se sejdou v pátek 22. června všichni zpěváci, kteří se přihlásili do soutěže Mladá píseň 2007. Od 17 hodin začne velké finále pěvecké soutěže, která je určena především pro mladé zpěváky. Hosty Mladé písně budou zpěváci Petra Černocká a Jiří Pracný. Moderovat akci bude písničkář Pepa Štross.

Sobota 23. června

Zoopark bude v duchu historických oslav - Letnic

V sobotu 23. června probíhají vchomutovském zooparku dvě akce. Od 10 hodin začíná ve skanzenu oslava staročeského svátku Letnice. Návštěvníky čeká vystoupení lidového souboru z Chomutova Krušnohor, staročeská řemesla ascény zeživota nastatku, obdivovat mohou také historický kolotoč či tržiště.

Ve 13 hodin proběhne vareálu dětské zoo Den srodinou se společností Oriflame aNadací Terezy Maxové.

Ve Vysoké Peci oslaví konec školního roku

Hurá na prázdniny je název akce, která začíná v sobotu 23. června odpoledne ve Vysoké Peci.

Akce je uspořádána jako oslava konce školního roku. Připraveny jsou zajímavé soutěže, opékání buřtů a přijede i vojenská technika.

V Droužkovicích budou řádit na vodě

Velká letní sportovně-kulturní akce se chystá na koupališti v Droužkovicích už na sobotu 23. června. Letos se ponese v duchu olympijských her. Akce začíná v 10 hodin. Soutěže šesti družstev jednotlivých obcí z Chomutovska proběhnou vždy v celou hodinu v různých vodních disciplínách. V loňském roce nechybělo pádlování na člunu kolem nádrže a obeplutí palmy či balancování nad vodní hladinou.

Během dne vystoupí judisté TJ VTŽ Chomutov i mažoretky taneční školy Stardance.
Návštěvníci uvidí i ukázky nejmodernější požární a záchranné techniky. Pro děti bude připravena skákací žirafa a různé soutěže.

10:00 - 11:00 hodin prezentace a seznámení se soutěžemi a pravidly,
11:00 - 15:00 hodin jednotlivé soutěže
16:00 hodin vyhlášení vítězů a předání cen

Po skončení následuje volná zábava a od 18:00 hodin začne taneční zábava (hudební skupina Kvinta).

Hasištejn ožije legendami

V sobotu a v neděli 23. a 24. června po několika týdnech znovu ožije zřícenina hradu Hasištejn u Místa na Chomutovsku. Na návštěvníky čekají prohlídky hradu s průvodcem a po celý den je budou bavit divadelníci z různých spolků, kteří zahrají komedie, legendy i pohádky pro děti.

Přinášíme program Hasištejnských Hradních hrátek na sobotu a neděli 23. a 24. června:

10.00 hodin - Barevná pohádka - loutkové představení

10.45 hodin - Beseda o loutkách - ukázky výroby nejrůznějších loutek

10.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

11.45 hodin - O princezně čárypiše - loutková pohádka

12.15 hodin - Fraška o kádi - komedie o manželství - „Nová, výtečná a tuze veselá fraška o kádi“ je o mladém manželovi, jenž je svou ženou a tchýní donucen sepsat si své desatero povinností na svitek pergamenu, aby zaručil jejich dodržování.

12.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

13.45 hodin - Láskyplná komédie

14.30 hodin - Nafukovací divadlo - Dračí pohádka - Na pódiu se objeví obrovské dva a půl metru vysoké nafukovací loutky.

15.00 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

15.30 hodin - O princezně čárypiše - loutková pohádka

16.00 hodin - Fraška o kádi - komedie o manželství - „Nová, výtečná a tuze veselá fraška o kádi“ je o mladém manželovi, jenž je svou ženou a tchýní donucen sepsat si své desatero povinností na svitek pergamenu, aby zaručil jejich dodržování.

16.45 hodin - Kámen nenávisti - Hasištejnská legenda - Jak vznikl název hradu Hasištejn? Proč se hrad jmenuje "Kámen nenávisti"?

17.45 hodin - Láskyplná komédie

Mezi 10 - 18 hodinou budou probíhat soutěže pro děti.

V 10, 12, 14 a 16 hodin si mohou návštěvníci prohlížet hrad s průvodcem.

Vstupné na akci je pro dospělé 40 korun, pro děti do 120 centimetrů výšky 20 korun.

Scénické oratorium Mistra Jana Husa na Hrádku

V sobotu 23. června se v Jirkově na Červeném Hrádku od 17:00 bude konat scénické oratorium Mistra Jana Husa.

V komorní verzi oratoria vystoupí Dita Hořínková a Richard Pachman. Toto dílo bylo oceněno nadací VZE 97 Dagmar a Václava Havlových na mezinárodním festivalu Zlatá Praha 2006. Představení se bude konat v Rytířském sále.

Dita Hořínková je známá operní a muzikálová herečka. Vidět jsme ji mohli v muzikálu Hair, Evita nebo Babička. Malíř, textař, skladatel a zpěvák Richard Pachman je v médiích nazýván ,,českým Vangellisem“. Richard již natočil několik CD. Dále je skladatelem filmové, muzikálové a divadelní hudby. Od dětství se věnuje umění. Ke scénickému oratoriu Mistra Jana Husa komponuje hudbu.

Od května na Červeném Hrádku můžeme zhlédnout jeho překrásné obrazy.

Vstupenky lze zakoupit v předprodeji, ale i na zámku. Cena jedné vstupenky je osmdesát korun.

Open air Festival Music for children pomůže postiženým dětem


Benefiční festival napodporu ústavů pro postižené děti se koná vletním kině vChomutově v sobotu 23. června. Program začíná už v11,00 hodin.

Během dne vystoupí kapely -123minut, Jolly Joker & PBU, Bahrainn, Balón Plášil, Lomo Future, Nu Pagadi, Straight, Head Down, Silk, Arogance classic rock band, Experiment Homo Sapiens, Bahrainn, Straight, Jolly Joker and The Plastic Beatles Of The Universe.

Mimo to se můžete pobavit u„rockového“ skákacího hradu, představí se divadlo, ohňová show apřipraveny jsou ipivní soutěže. Vstupné je 180 korun.

Výtěžek poputuje do ústavu Školní Pěšina v MÚSS Chomutov na zrealizování nové místnosti.

Nahravá se anketa
22.6.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Zákaznický servis - Zákaznický servis Pracovníci v zákaznických 20 000 Kč

Pracovníci v zákaznických kontaktních centrech Poradce/poradkyně v telekomunikačních službách. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 23000 kč. Volných pracovních míst: 10. Poznámka: Náplň práce:, - jednoduchý telemarketing, - snadná práce na pc, - schopnost pracovat v týmu a učit se novým věcem, , Co nabízíme: , - pracovní prostředí v reprezentativních prostorách , - dlouhodobé a stabilní zaměstnání , - možnost kariérního růstu , - HPP (možno i na DPČ) , - Průměrný měsíční plat až 23 000,-Kč , - fixní plat a nadstandardní neomezené finanční bonusy dle vašich schopností , - na odměnách a bonusech možnost zdvojnásobení platu , - zajímavý finanční bonus za 100% docházku , - pravidelný měsíční zaměstnanecký příspěvek na soukromý telefon , - matky s malými dětmi - po domluvě možná individuální pracovní doba , - zajímavé motivační soutěže (tablet, mobilní telefon, oblečení), Rozšiřte řady našich zaměstnanců v call centru telekomunikační společnosti. Přijmeme nové kolegy. Příjemný a profesionální tým všech věkových kategorií. , Ilona Egydyová (personalistka), tel.: 601 158 251, e-mail: prace@ctscz.cz. Pracoviště: Ctscz spol. s r.o. - pracoviště chomutov, Čelakovského, č.p. 4297, 430 01 Chomutov 1. Informace: Ilona Egydyová, +420 601 158 251.

Stavebnictví - Stavebnictví Stavební a provozní elektrikáři 27 000 Kč

Stavební a provozní elektrikáři elektrikáři. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 27000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: l2m@l2m.cz , nebo volat na tel.č.: 474 652 622 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - L2M - rolety s.r.o., Droužkovická č.p. 333, 431 41 Údlice, , Požadujeme - ukončené min. střední odborné vzdělání v oboru elektrikář, samostatnost, schopnost týmové práce, ŘP skupiny B, Vyhlášku 50/78Sb.. na dobu určitou (1 rok) s možností prodloužení. Pracoviště: L2m - rolety s.r.o. - přijímací pracoviště, Droužkovická, č.p. 333, 431 41 Údlice. Informace: Romana Bursíková, .

Výroba - Výroba Provozní zámečníci, údržbáři 23 000 Kč

Provozní zámečníci, údržbáři zámečníci, svářeči. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 23000 kč, mzda max. 30000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: jaromir@kovobiem.cz , nebo volat na tel.č.: 777 894 933 a domluvit pohovor., , Místo výkonu práce - Ciboušov (Klášterec nad Ohří), , Hledáte kreativní práci a nechce žádnou masivní výrobu? Hledáme uchazeče na obsazení volné pozice, zámečník, svářeč do jednosměnného provozu.. Pracoviště: Jaromír biem - pracoviště, 431 51 Klášterec nad Ohří 1. Informace: Jaromír Biem, +420 777 894 933.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Učitel odborných předmětů 20 000 Kč

Učitelé odborného výcviku (kromě pro žáky se speciálními vzdělávacími potřebami) Učitel/ka odborných předmětů s ekonomickým zaměřením (skladování, logistika). Požadované vzdělání: vysokoškolské. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: tgacv@tgacv.cz do 24. 8. 2018, , Místo výkonu práce - Střední škola technická, gastronomická a automobilní, Chomutov, příspěvková organizace, Pražská č.p. 702/10, 430 01 Chomutov 1, , Požadujeme - pedagogická způsobilost. Pracoviště: Sštga - středisko chomutov, Pražská, č.p. 702, 430 01 Chomutov 1. Informace: Jitka Písaříková, .


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

„Šmejdi“ mají nový trik! Přeprodejci energií se vydávají už i za inspektory

Soutěž Dance fever 2017 v Chomutově

Do Chomutova se sjedou tisíce tanečníků disco tanců

Trenérský rekordman či největší karetní hříšníci. Nabízíme fakta o MS v Rusku

Boje v základních skupinách fotbalového mistrovství světa v Rusku jsou v plném proudu, v akci se už stihly představit desítky světových hvězd. Šampionát je vrcholnou událostí, kterou sleduje takřka celý svět. Přečtěte si největší zajímavosti o tomto mimořádném sportovním svátku. 

OBRAZEM: Hokej na ulici si zahrálo v Chomutově bezmála padesát týmů

Chomutov - Do města zavítala akce Red Bull Urban Buly. Jejím cílem je navrátit sport do ulic a na plácky.

Vydařené oslavy ervěnického fotbalu

Jirkov - Exhibiční utkání staré gardy Ervěnic s Arabela Teamem. Fotbalový souboj zastupitelů města s ženským týmem, či zápasy fotbalového potěru. To vše a ještě mnohem více nabídly oslavy 120 let ervěnického fotbalu.

Nový Týdeník Chomutovsko: Velký přehled festivalů a rozhovor s fotografem

Chomutovsko - Právě vyšlo nejnovější číslo Týdeníku Chomutovsko. Podívejte se, co tentokrát nabízí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT