Tanečníci sbírali vavříny jak v dětské a juniorské kategorii, tak i v kategorii dospělých. Celkem získali pět zlatých medailí, jednu stříbrnou a čtyři bronzové medaile. „Velkým překvapením bylo bronzové umístění Kristýny Bodnárové, která předvedla perfektní výkon. Takhle nezatančila snad nikdy, ani na tréninku,“ přiblížila Deníku jeden z konkrétních úspěchu asistentka z taneční školy Šárka Hrušecká.


Jednou z velkých nadějí školy je podle Šárky Hrušecké devítiletý Vítek Lukavec, který se letos stal Mistrem ČR v dětské kategorii sólo chlapci. Vítek má za sebou již několik úspěchů. Získal tituly Vicemistr ČR, Evropy a v prosinci završil svoji sólovou sezónu 2008, titulem Mistr světa. Pokud se mu bude dařit stále stejně dobře, má před sebou velkou kariéru.


Žáci z Beethovenu každým rokem dosahují lepších výsledků. Počty úspěchů už jsou skoro nespočitatelné a někdy to vypadá, jako kdyby neměli žádnou konkurenci. Ale nejen oni se snaží dostat výš. „Samozřejmě konkurence tu je a bude – každým rokem je silnější. Je pro nás ale hnacím motorem,“ oponuje Šárka Hrušecká.


Nic ale není zadarmo. Ten kdo chce dobře tancovat, musí pro to něco obětovat. A tak většina mladých tanečníků nemá čas ani na své koníčky. „Děti trénují stabilně třikrát týdně. Některým dětem platí rodiče i víkendové hodiny,“ popisuje způsob tréninku Hrušecká.
Mistrovství České republiky je vyvrcholením celé sezóny. Konalo se poslední lednový víkend v Praze. Účinkující hodnotila sedmi až devíti členná odborná porota, která byla složená z nejlepších choreografů a trenérů Disko Dance v ČR.

Úspěchy tanečníků "Beethovenu"

MISTRY ČR 2009 V DISCO DANCE SE STALI:

* v dětské kategorii malá skupina "A JE TO" - ve složení Kamča Řehořová, Terka Smatová,
Natálka Nováková, Kačka Suchá, , Adél Kollárová, Lucka Salabová, Bětka Kusyová

* v kategorii dospělých " SNĚŽENKY BEZ MACHRŮ" - ve složení Lída Fišrová, Mašula Welzlová,
Magda Votavová, Péťa Říhová, Myška Špátová, Verča Hájková, Bára Dolejší

* dětské duo Kamča Řehořová - Terka Smatová

* sólo chlapci děti - Vítek Lukavec, který se stal v loňském roce nejúspěšnějším našim tanečníkem, kdy
získal tituly Vicemistr ČR, Evropy a v prosinci završil svojí sólovou sezónu 2008 titulem MISTR SVĚTA.
*sólo ženy dospělí - Milana Špátová

1.VICEMISTRY ČR 2009 V DISCO DANCE SE STALA:

* juniorská malá skupina „ WILD CATS“ ve složení Kačka Adámková, Barča Šroubová, Kristýna
Bodnárová , Terča Košťálová, Lucka Gakdošíková, Barča Kůsová, Anička Kölblová

2.VICEMISTRY ČR 2009 V DISCO DANCE SE STALI:

* dětská malá skupina " ANGELS " - ve složení Kamča Hamplová, Verča Prokešová, Alča Svobodová,
Denča Švecová, Adél Višová, Eliška Hodková, Lůca Moravčíková

* dětské duo Vítek Lukavec - Denča Švecová

* sólo chlapci děti - Danek Bosilkov

* sólo dívky juniorky - Kristýna Bodnárová

K nejúspěšnějším tanečníkům této sezóny, tak patří za sólisty Vítek Lukavec, Danek Bosilkov, Tomáš Topolančin, Alice Svobodová, Myška Špátová, za dua Kamča Řehořová s Terkou Smatovou, Vítek Lukavec s Denčou Švecovou, Natálka Nováková s Tomášem Topolančinem a malé skupiny A je to, Angels, Wild cats, Sněženky bez machrů, kteří se svými umístěními na MČR a v Extralize nominovali do české reprezentace na Mistrovství světa a Evropy, která se konají v Ostravě 12.-14.6.2009 a v Bratislavě 8.-12.9.2009.

Autor: Pavlína Gavdunová