„Je to akce k poctě a památce pradědečka Václava Málka,“ přibližuje Šporgyho dcera Maruška, která bude mít v Galerii J. Lieslera své vlastní grafiky a navíc je i tiskovou mluvčí rodinného uměleckého „mejdla“. „Byl totiž hodný a pracovitý,“ dodává na vysvětlenou. „My tu dnes odvádíme jeho genetickou výbavu, protože se jeho výtvarno prorvalo až k nám, a tak každý dnes něco děláme,“ dodává tatínek Šporgy.
 
Rodinná výstava bude zahájena na kadaňském náměstí v Galerii J. Lieslera 22. 6. v 17 hodin. Své grafiky a sochy tu bude vystavovat Josef Šporgy, grafiku bratr Stanislav Gogo Novotný, kresby a grafiku dcerka Maruška Vrzáková, kresby a vitráže sestřenice Blanka Hrubá a fotografie a texty sestra Iva Lippis.

Na klarinet a saxofon zahraje bratranec Pavel Hrubý a na elektrickou kytaru rodinný host Jiří Šimek. Z vernisáže se později diváci mohou trousit na další lahůdku – tentokrát pro uši – a to do kulturního domu Střelnice. Tady se bude od 21 hodin pořádat Šporgyfest – hudební festival jazz a reggae kapel.