Sultán, který se v Klášterci zdrží pět dnů, odehraje své první letošní představení v úterý 17.00 hodin na placu u zimního stadionu. Ve stejný čas začínají představení tohoto cirkusu také ve středu. Poté cirkus odjíždí do sousední Kadaně.


„Co vše zde návštěvníci uvidí? Naším největším lákadlem je show s aligátory, diváci se s nimi mohou těšit na cirkusové číslo Piráti z Karibiku,“ slíbil Karel Berousek, jehož syn s krokodýly pod šapitó vystupuje. „Naše show je výjimečná, jako cirkus máme jediné aligátory v celé Evropě.

Pocházejí z Floridy, kde s nimi každý rok přijde nedobrovolně do styku na dva tisíce lidí. Některým ukousnou ruku či nohu, jiní dopadnou ještě hůř,“ dodává.


Respekt před aligátory mají přitom i zaměstnanci Sultána. „Loni, když jsme stáli v Plzni, napadl Romeo mého syna. Opravdu ho jen škrtl zubem, a přesto mu roztrhl kůži a museli jsme na šití. Vlastně to ale bylo štěstí, být to o pár centimetrů dál, syn by určitě přišel o ruku,“ nerad na událost vzpomíná principál cirkusu Sultán Karel Berousek.


„Ochutnávku toho, čím se můžeme pochlubit, najdou diváci na videozáznamu na internetových stránkách www.circus.cz,“ prozradil Karel Berousek starší.


Cirkus přiveze aligátorů z americké Floridy do Klášterce hned pět. Prim ale mezi nimi hraje tří a půlmetrový Romeo, kterému je sedmnáct let, a jeho partnerka Jůlie, třímetrová krokodýlí krasavice, jen o rok mladší. „Lovec krokodýlů“ Karel Berousek mladší navíc nechá zájemce z řad diváků tato mohutná a nevypočitatelná zvířata i pohladit.


„Mají malý mozek, jsou nebezpeční. Stisk jejich čelistí je nejdrtivější na světě, kuřata požírají jako popkorn,“ doplnil Karel Berousek starší.
Sultán–Berousek je ale také jediným cirkusem na světě, který má mluvícího koně. A pod šapitó představuje například i psa a jeho drezuru kačen.


Publikum se může těšit ale i na další efektní kousky, také na kozáckou jízdu opice na největších ponících na světě, nebo na bláznivé kousky klauna Ferdinanda.


„Všechno to jsou jen původní čísla z Čech, nebereme žádné umělce ze zahraničí. Nic nového by našemu cirkusu ani jeho návštěvníkům nepřinesli,“ dodal Berousek starší, a do vytápěného stanu zve.