Pravidelní čtenáři si zvykli, že lekcemi provázeli dva taneční mistři: ředitel Taneční školy Stardance Chomutov Josef Zelenka a jeho dcera Jana. Tu tentokrát při tanci povede závodní tanečník společenských tanců Petr Dytrych.

Salsa je podle wikipedie latinsko-americký tanec. Dnes je velmi populární i v USA a Evropě a zažívá boom i v ČR. Vychází z mamba, kterému je velmi podobné, ale důraz je na jiné doby. Při kubánské salse jsou charakteristické složité pohyby a neobvyklá přirozenost a spontánnost. Kubánci jsou skvěle přizpůsobeni k tanci salsy a jako by jejich otáčky popírali fyzkální zákony.

Lekce je rozdělena do dvou videí. V sestřihu prvního z nich uvidíte základní kroky a figury. Ve druhé ho naši taneční mistři zatančí na hudbu, a to v jednoduché i obtížnější verzi.

Zpětně je možné dohledat všechny lekce, které si chcete zopakovat nebo vám unikly. Začali jsme foxtrotem, tangem, čačou, pokračovali polkou, waltzem, valčíkem, jive, hříšným tancem - mambo, bluesem a končíme salsou.

Pár slov o průvodcích lekcemi…

Jana Zelenková je tanečnicí nejvyšší mezinárodní třídy latinsko-amerických tanců. Dále je mistryní světa v Disco Dance a choreografkou show dance a street dance pro všechny věkové kategorie. Jako profesionálka byla pozvána do loňského ročníku taneční šou Bailando coby choreografka a trenérka.

Petr Dytrych je závodní tanečník společenských tanců, trenér latinsko - amerických tanců v TŠ Stardance a také účastník mnoha mezinárodních soutěží.