Sandra Lehnertová: „Kdybych postavu Jarmily viděla jen jako erotickou roli, tak bych ji nevzala“


Natáčení filmu skončilo loni v srpnu. Jak na něj vzpomínáte?


Na natáčení vzpomínám s úsměvem ve tváři, díky němu jsem zažila něco, o čem se mi ani ve snu nesnilo. Dostala jsem jednu z hlavních rolí, moji kolegové byli herci, které jsem s obdivem dříve sledovala skrze televizi. Navíc jsem zažila měsíc s báječnými lidmi, na které jsem se denně těšila. S některými z nich se setkávám, s jinými se, díky vytíženosti, pozdravíme alespoň skrze sms. Myslím si, že jsem měla štěstí, když jsem narazila právě na pana režiséra F.A.Brabce, který vytvořil tým, se kterým byla radost natáčet.


Určitě jste byla na premiéře. Jak váš výkon ohodnotili vaši kolegové?


Ano, na premiéře jsem byla. Neumím o tom vyprávět, ale každopádně to byla slova, která mne zahřála na srdci a nikdy na ně nezapomenu.
Již loni v listopadu jste se Deníku svěřila, že se určitě půjdete podívat na film do kina spolu s ostatními diváky. Říkala jste, že chcete sledovat reakce lidí.

Jaký z toho máte zážitek? Poznávali vás lidé v sále?


Tak se také stalo, vzhledem k tomu, že jsme s filmem absolvovali několik premiérových představení v různých městech, měla jsem opravdu možnost, být s lidmi v sále jak při promítání, tak po něm. Nevím, zda by mě lidé poznali, kdybych nebyla představena, ale každopádně mě jejich reakce těšili, hlavně vzpomínám na diváky v Doksech, ti dokonce vstali a ve stoje tleskali, jejich díky bylo opravdu vřelé!


Filmoví kritici zkonstatovali, že vaše role byla spíše erotická. Měla jste být jakousi ozdobou filmu. Souhlasíte s tímto tvrzením?


Kdybych Jarmilu viděla pouze takto, tuto roli bych nevzala.


Jak na vaši roli reagují lidé z vašeho okolí- rodina, přátelé?


Reagují na ni kladně, Jarmila se jim líbila, ale neztotožňují mě s ní. Pro mou rodinu a pro mé přátele zůstávám Sandra. (říká s úsměvem)


Vzpomínáte si na nějakou perličku?


Perličkou samo o sobě bylo natáčení scény s mravenci, kdy jako Jarmila nořím nohu do mraveniště. Když pod mé nohy vysypali mravence spolu s jejich mraveništěm, ani jsem se jim nedivila, když se jim moc nelíbilo, že jim bořím jejich domeček, a tak jsem vcelku i chápala, když oťukávali můj palec (směje se).


Určitě se vám teď hrnou nabídky. Jaké jsou? Lákají vás filmaři k další spolupráci?


Že bych byla zahrnuta filmovými nabídkami, to říct nemohu, ale díky Máji jsem se nedávno vrátila ze Sardinie, kde jsem fotila pro kalendář Italy Travel Jakuba Ludvíka.


Nyní se snažíte stranit zájmu médií. Prý se soustředíte na studium. Co vlastně studujete?


Ano, právě jsem v pátém semestru a připravuji se na psaní bakalářské práce. Studuji mezinárodní vztahy a evropská studia na Metropolitní univerzitě v Praze.


Jak vidíte svoji budoucnost? Chcete zůstat u filmu, modelingu, nebo máte úplně jiné plány?


Svou budoucnost zatím nemám nijak pevně naplánovanou. Ještě nevím, čím budu, každopádně doufám, že pro mne bude má práce zábavou.


Film jde právě do chomutovských kin. Proč by se na něj Chomutováci měli přijít podívat?


Nevím, jak jiní, ale na základní škole jsem Máj zcela zavrhla a na střední škole pak objevila jeho krásu po přečtení celé knihy. Vypovídá nejen o krutosti, kterou láska může přinést, ale také o kráse české krajiny, kterou ve filmu podtrhuje nezapomenutelná recitace pana Jana Třísky a obrazy samotné.