Provází jimi dva taneční mistři: ředitel Taneční školy Stardance Chomutov Josef Zelenka a jeho dcera Jana. Každé úterý na těchto stránkách najdete další lekci, listovat si ale můžete i zpětně a podívat se na ty, které vám unikly. Začali jsme foxtrotem, tangem, čačou, pokračovali waltzem, valčíkem a tancem, zvaným jive. V příštích týdnech přibude mambo, blues a salsa.

Co je polka podle otevřené encyklopedie Wikipedie: Původně se tento tanec jmenoval „maděra“, ale podle svého polovičního rytmu byl přejmenován na „půlka“. Tento název se později změnil na „polka“, patrně jako výraz sympatií k národně utlačovaným Polákům (povstání v roce 1830), podle jiného pramene na počest polské zpěvačky Esmeraldy. Po svém vzniku se velmi rychle rozšířil a již v r. 1840 se polka celkem běžně hrála ve Vídni. Do Prahy uchvácené rytmem polky zavítal i Johann Strauss starší který pak sám složil několik skladeb v rytmu polky; k dalším známým autorům polek patří Bedřich Smetana.

Lekce je rozdělena do dvou videí. V sestřihu prvního z nich uvidíte základní kroky a figury. Ve druhé se na ně podíváme v celkovém pohledu a následně ho Jana a Josef Zelenkovi předvedou na hudbu.

Pár slov o průvodcích lekcemi…


Josef Zelenka je ředitelem TŠ Stardance a tanečním mistrem, který se může chlubit třiceti lety praxe. Dříve působil jako aktivní tanečník mezinárodní třídy. "Tanec je krásný, protože je pro dva," říká s oblibou. Jak dodává, mottem jeho taneční školy je být úspěšný, sympatický, elegantní a soběstačný při každém kroku.

Jana Zelenková je tanečnicí nejvyšší mezinárodní třídy latinsko-amerických tanců. Dále je mistryní světa v Disco Dance a choreografkou show dance a street dance pro všechny věkové kategorie. Jako profesionálka byla pozvána do loňského ročníku taneční šou Bailando coby choreografka a trenérka.