Během festivalu se jednotlivá představení a koncerty budou odehrávat na chomutovském náměstí, v prostorách kina Praha či městský park a atriu střediska knihovnických a kulturních služeb.

Přinášíme nejpodrobnější program s uvedením míst a časů jednotlivých vystoupení i krátkým popisem uměleckého sdružení, představení či hudební skupiny.

Představí se devatenáct amatérů i profíků

Přehlídka nabídne 19 divadelních představení amatérských i profesionálních souborů a řadu koncertů kapel i sólových zpěváků různých žánrů. Novinkou je letos zařazení i tří místních souborů, řekla jednatelka chomutovské Správy kulturních zařízení Věra Flašková.
“Diváci by až na jedinou výjimku měli stihnout všechna vystoupení. Proto jsme letos většinu z nich umístili na náměstí 1. máje. Z loňské zkušenosti víme, že to centrum zároveň oživí a lidé se spontánně baví,“ uvedla Flašková.
Z divadelních a tanečních představení by si podle ní návštěvníci festivalu neměli nechat ujít kreaci ruského souboru Teatr Novogo fronta Dybbuk o ženské energii vesmíru a různých formách jejího projevu v konkrétních osudech konkrétních lidí.
“Opět jsme pozvali i osvědčené Bílé divadlo Ostrava či Divadlo v Pytli z Hrobu u Teplic, tanečním monodramatem Concert on Request se představí divadelní společnost Ariadna Bělehrad,“ doplnila.

Pátek 8. června

15.30 hod. - KVELB - Černá rodinka - divadelní představení na náměstí 1. máje

Další zklasických pouličních představení – jak my říkáme, uličnickém blázinec. Chůdařský výlet mezi lidi vpodobě ztřeštěné rodinky, která se ocitla vneznámém městě.

Rodina je hravá, ihned se chytá podaného prstu. Neustále se musí starat o neukázněného dědu, přerostlé nemluvně a vostrou, promiskuitní matku. Smuzikou, ve sváteční šatě, jde ulicemi, vytváří improvizované situace, neplechy a konflikty, vyvolává nepokoje. Zkrátka vychytaná famílie. Vpředtsvaneí jsou použity prvky pouličního a jarmarečního divadla. Je vněm i dávka černého humoru, lehkosti a nadhledu. Nevíte, co se svou rodinou? Přijďte se podívat.

16.30 hod. - Jan Budař a Eliščin Band - atrium SKKS.

Vstupné 40 Kč.

Všestranný umělec Jan Budař se vposlední době vedle herecké a scénáristické práce věnuje také hudvě. Koncertuje sdoprovodnou kapelo Eliščin band, komponuje a píše neotřelé texty. Vkapele Eliščin band zpívá a hraje na piano. Vroce 2006 vydal svou prvotinu – album „Uletět orlovi“. Toto zvukově velmi barevné album balancuje mezi folkem, šansonem a dotýká se jazzu i rocku. Svým komorním charakterem a emotivním vyzněním se tyto skladby nejvíce přibližují divadelní písničce. Navazuje tak na tradici písniček, typických pro takzvaná divadla malých forem. Jeho texty jsou až recesisticky ulítlé, sbanalitami si záměrně pohrávají či jsou naopak zneklidňující či baladické.

18.00 hod. - Divadlo v Pytli - Tři v hrobu - divadelní představení v kině Praha.

Vstupné 40 Kč.

Pojednání o tom, co všechno vás čeká, když už to máte za sebou… Další ze svérázných pohledů na svět očima umělců, kteří přijedou zHrobu u Teplic

18.30 hod. - Pro-slow - Atrium SKKS, rap ze severu.
Vstupné 10 Kč.

19.30 hod. - VLADIVOJNA LA CHIA & BANANA

- náměstí 1. máje.

Vladivojna je známá jako zpěvačka a autorka hudby a textů zostravské skupiny Banana. Vroce 2002 vydala první album „Banana“, vroce 2004 pak druhé album „Trip“. Před rokem vyšlo třetí album pod názvem Vladivojna La Chia & Banana – „Jungle“. Vladivojna se skupinou již vystupovala před Waltari, zahrála si na koncertech Richarda Millera, Lenky Dusilové…

Zpěvačka je stále studentkou a je autorkou všech textů a melodií, ale i autorkou výtvarného pojetí všech vydaných alb i propagačních materiálů. Věnuje se i malbě a grafice.

21.00 hod. - Gaiah Mesiah - koncert na náměstí 1. máje

Nezkrotnost, nekompromisní přístup ktvorbě, slova protestu, strhující rytmy vkombinaci sosvobozující libozvučností – to vše zanechává trvalou a nesmazatelnou stopu vsrdcích posluchačů. Skupina už několikrát vystupovala vChomutově, kde vyprodala třeba Kulisárnu u městského divadla.

22.15 hod. - Teatr Novogo Fronta - Dybbuk - šapitó v parku u Pěšiny Boženy Němcové.

Vstupné 40 Kč.

Ženská energie vesmíru a různé formy jejího projevu vkonkrétních lidí. Otázky, na něž nenacházíme odpovědi, ale ptáme se na ně stále častěji.

„Je půlnoc. Vtuto hodinu by měl být člověk schopen sestoupit do největších hlubin svého bytí a bude-li sestupovat dost rychle a sestoupí-li dost hluboko, uvidí zříceniny Jeruzalémského chrámu, plačícího boha a modlící se mrtvé.“

Irina Adreevna vjejím fantaskním sólovém tanci působí jako nadpřirozené zjevení, jehož duše vstupuje do jiného těla.

24.00 hod. - Mňága a Žďorp

- koncert v Kulisárně ve složení: Petr Fiala - zpěv,
Martin Knor - kytara,
Jaromír Mikel - kytara,
Petr Nekuža - baskytara,
Pavel Koudelka - bicí,
Jiří Tibitanzl - saxofony, klávesy

Vstupné 40 Kč.

Mňága bude zpívat převážně české písničky znové desky „Dutý, ale free“, která měla už před vydáním skvělou kritiku. Fanoušky čeká i píseň vpodání kytaristy Jaromíra Mikela. Na podzim připravuje kapely DVD kdvacátému výročí od jejího založení.

Sobota 9. června

14.00 hod. - Concert on request - Divadelní společnost ASIADNA Bělehrad, kino Praha.

Srbsko. Vstupné 40 Kč.

Taneční monodrama od Frantze Xavera Kroetze. Účinkuje a produkuje Milica Gutović, absolventka divadelní akademie vBělehradě a Paříži. Toto předtsvaení vzniklo přímo pro tento festival. Mottem tohoto pohybového představení je univerzální problém odcizení lidského života.

15.00 hod. - Koňaboj - koncert v atriu SKKS.

Moravská a slovenská lidová píseň v nekompromisně rockové podobě


Skupina pochází z Vyškova na Moravě. Vznikla v září 2002 postupným sdružováním muzikantů z nejrůznějších žánrových oblastí (metal, rock, folk, folklór, klasická hudba). Koňaboj hraje lidovou tvorbu v nekompromisně rockovém kabátku. Textově i melodicky si vybírá písně z různých regionů Moravy a Slovenska. V roce 2003 získal na festivalu Zahrada v Náměšti na Hané diváckou cenu Krteček (1. místo) a 3. místo na Mohelnickém dostavníku. V březnu 2004 vydala skupina Koňaboj u Indies Records své debutové album s názvem "Já sa koňa bojím". V ukázkách si máte možnost poslechnout píseň "Daj ně Bože synka", která pochází ze zmiňovaného alba.

16.00 hod. - Primitiv akustic - náměstí 1. máje. Kapela, která nikdy nezkouší.

16.30 hod. - Jablkoň - koncert na náměstí 1. máje. Vstupné 40 Kč.

Poprvé jsme hudebníky skupiny Jablkoň spatřili vlétě roku 1997. Uchvátili nás svou nezvykle dynamickou experimentální hudbou. Jsou opravdu originální. Některé uchvátí, jiné naopak odradí. Jablkoň ke své hře využívá různé možné i nemožné hudební nástroje. Od běžné kytary, bubnu a trubky, přes basovou foukací harmoniku, až po hustilku a různě znějící kovové předměty. Je obdivuhodné, na co vše se dá hrát. Dynamiku této hudby umocňují hudebníci svým zpěvem a výkřiky.

18.10 hod. - Černí Šviháci - Bílí andělé pijí tesavelu, kino Praha

Kmenový autor Černých šviháků Josef Tejkl opět vytěžil autentickou materii kinscenaci vnikotinových oblacích kosteleckých pajzlů, kde slavné fotbalisty rozeznával více po hmatu než zrakem. Snasazením vlastních jater setrval sústními velikány často až do ranního kuropění, což, zdá se, je pro špičkové sportovce ten pravý čas, aby si náležitě zazpívali. Feministy určitě potěší citlivé vykreslení žen, pro Černé šviháky přízračné, vnímavější diváci nemohou nepostřehnout, že fotbal na rozdíl od politiky, je vlastně hra. By dokonce (navíc od politiky) hra, jež má svá pravidla. Chcete-li jinak – Bílí andělé povstali ze své malosti, aby vnáručí Věčnosti prokázali svou velikost. Zatímco na té druhé straně barikády se demonstruje velikost, aby…

18.00 hod. - Oklep

- náměstí 1. máje Chomutov. Bicí sestava.

19.00 hod. - Ty syčáci - náměstí 1. máje.

Komorní bigbeatová kapela,
kterou založil Petr Váša společně s Tomášem
Frohlichem a Petrem Zavadilem.

Zakladatelem brněnské kapely Ty Syčáci je Petr Váša, výjimečný zpěvák, textař, performer a experimentátor, jediný český muzikant schopný hrát doslova celým tělem. Jeho spoluhráči jsou baskytarista Tomáš Fröhlich a kytarista Petr Zavadil. Vše je doplněné perkusemi, ale i balalajkou, desetistranným stickem a minidiskem. Zajímavá je absence bicích. Nad hudebním zařazením Těch Syčáků si lámala hlavu řada kritiků, neboť se jejich styl vymyká jakémukoliv škatulkování. Rámcově se dá říci, že zahrnuje prvky rocku, jazzu, jazzu, moravského folklóru a world music.

20.20 hod. - Wohnout - náměstí 1. máje

22.00 hod. - Continuo - Zatmění, šapitó v parku u Pěšiny Boženy Němcové. Vstupné 40 Kč.

Metaforický příběh člověka, který je stvořen do světa, kterému nerozumí a který mu uniká. A přesto vněm má obstát. Montáž příběhů, jež se ohrávají za okny jednoho domu, jedné ulice, jednoho města, jednoho světa.

23.10 hod. - Bílé divadlo, Ostrava - Z tohoto obrazu už nikdy neodejdou, náměstí 1. máje

Naprosto konkrétním a svrchovaným vyjádřením pohybu,bez konce a bez začátku, stává se KOLOTOČ…

Obyčejný KOLOTOČ našeho dětství…

KOLOTOČ uvádí do pohybu ředitel MRTVÉ TŘÍDY Tadeusz Kantor, a když už ne samotný Tadeusz Kantor, tak tedy předseda představenstva veškerých KOLOTOČŮ mrtvého dětství Jan Číhal /ředitel Bílého divadla/…

KOLOTOČ založený na akci a na činnosti, určuje důležitost a souvztažnost k jednotlivým momentům lidského života…

Na KOLOTOČI se budeme snažit odkrývat a objevovat záhadný a tajemný smysl našeho dětství, nečekané zjevení lásky, jakož i v nás i mimo nás se s neodbytnou surovostí a houževnatostí se točící a roztáčející se a nepochopitelně prudce rotující soukolí stáří a smrti…