Svůj život s lehkostí dělí mezi jednu zdánlivě všední profesi a druhou, která je všem na očích.


„Mám ráda hektický způsob života, neuměla bych to jinak,“ s úsměvem krčí rameny třiadvacetiletá Marcela. Ještě před maturitou začínala na Rádiu Agara, kde pak několik let vysílala ranní i odpolední šou. „Když jsem tam skončila, přítel tajně poslal můj životopis do Óčka. Zjistila jsem to teprve, když jsem dostala pozvání na kamerové zkoušky,“ popisuje Marcela události loňského července. Na Óčku uspěla a krátce nato vzala také práci v lékárně.


Od léta moderuje pořad DJ divák, stejně jako například populární Lejla Abbasová. I Marcela už má své fanoušky. Někteří z nich soudí, že má podobné rysy, jako jiná česká kráska a moderátorka – Kateřina Kristelová.


Od ledna Marcela Skřivánková moderuje i prestižní hitparádu t–music chart.


Právě uplynulý týden měla zvláštní příležitost ukázat své schopnosti. Dostala nabídku, aby po boku Pavla Cejnara zastoupila jinou moderátorku, která onemocněla, a v přímém přenosu uvedla udělování RGM hudebních cen Óčka 2008. „Když jsem se to dozvěděla, chtěla jsem okamžitě odmítnout. Byla jsem zoufalá,“ popisuje sympatická Chomutovačka. Běžně totiž trvají přípravy na předávání cen měsíc, ovšem Marcela se měla naučit scénář během noci. „Jakmile jsem pak nahlédla do scénáře a získala bližší představu, všechno to ze mě spadlo. Začala jsem se těšit a samotné předávání cen si pak užívala,“ líčí. Při přenosu, podle názoru mnohých, zazářila.


Marcela třikrát v týdnu natáčí v Praze a dlouho do noci se učí scénáře. Zbytek týdne mění za předpisově bílé oblečení farmaceutické asistentky a ochotně vydává léky v lékárně. A ani této práce se zatím vzdát nechce. „Zbývalo by mi příliš času a stejně bych hledala, jak se zaměstnat,“ dodává s úsměvem.