Opět ve velkém stylu oslavila známá pohádková postavička maxipes Fík své třetí kadaňské narozeniny. Slavilo se na pěti scénách po celém městě. Nechyběly ani takové celebrity jako Michaela Dolinová, Jaroslav Uhlíř nebo Petra Černocká.
Program oslav narozenin maxipsa Fíka odstartoval v deset hodin dopoledne. Začátek jako již téměř tradičně provázela nepřízeň počasí, která organizátory akce donutila ke změnám v programu. Kvůli vytrvalému dešti se například přestěhovala hlavní scéna od kostela Stětí sv. Jana Křtitele do Orfea. Na Mírovém náměstí se pro změnu opozdil start Czech cupu města Kadaně v dřevorubeckém sportu.
Přesto byli návštěvníci očividně s programem spokojeni. Děti v dopoledních hodinách doslova oblehly maxipsa Fíka a večerníčkového krtečka, kteří se společně procházeli po náměstí. Rodiče zase zaujaly zmíněné dřevorubecké závody, které se v Kadani konaly poprvé v historii.
„Jedná se o jeden z kvalifikačních závodů do mistrovství České republiky,“ říká Martin Komárek, spoluorganizátor dřevorubeckého závodu. „Diváci tu uvidí celkem čtyři disciplíny. Ve dvou se používá sekyra. Pak přijde na řadu motorová pila a ruční pila. Lidé se mohou podívat i na exhibici, kdy budeme řezat s motorovou pilou, která má výkon přes šedesát koní,“ uvedl Deníku v průběhu závodu Martin Komárek.
Podle organizátorů měla rovněž velký úspěch vystoupení několika celebrit a to televizní moderátorky Michaely Dolinové, zpěvačky Petry Černocké, skladatele Jaroslava Uhlíře a kadaňského rodáka Josefa Dvořáka. Ten přijel se svým představením Strakonický dudák.
Narozeniny maxipsa Fíka se v Kadani uskutečnily už potřetí a vždy pršelo. Nezabralo ani posunutí data konání, které se z původního začátku května přesunulo na začátek června. I přes nastalé komplikace hovoří organizátoři o průběhu akce optimisticky. „Na to jaké jsme měli podmínky, jsem docela spokojený,“ uvedl například Deníku spoluorganizátor Fíkových narozenin Martin Šíl.
V sousedním chomutovském zooparku na tom totiž byli o poznání hůře. Tamní oslavy Dne dětí museli kvůli dešti a špatnému počasí dokonce přesunout ze soboty na neděli.