Ve čtvrtek se budou pálit čarodějnic. Tuto noc se lidé schází u zapálených ohňů a oslavují příchod jara. Připravili jsme pár tipů kam na pálení čarodějnic zajít a kde oslavit svátek prvního května.


Čarodějnice


V Chomutově je 30. dubna od 20 hodin sraz u divadla. Odtud půjde lampionový průvod do letního kina. Tam se budou promítat Čarodějné pohádky a zahraje kapela Makovec. Malí i velcí návštěvníci si budou moct opéct buřty, ty si však přinesou sami. Zvolí se také nejhezčí čarodějka na kterou jako hlavní cena čeká čarodějnické koště. Vstupné na akci je 30 korun.


V Klášterci nad Ohří bude velký „Rej čarodějnic“. Uskuteční se od 17 hodin u zámku, kde si návštěvníci čarodějnické noci vyzvednou platné letecké průkazy. Připraveny jsou soutěže, hudební skupina LasPegas a velký táborák i občerstvení.


V obci Droužkovice se bude konat „IX. Droužkovický slet čarodějnic“ a to od 17 hodin. Proběhne tady soutěž miss, missis a missák čarodějnice se skvělými cenami.


V Otvicích se budou pálit čarodějnice u restaurace Osada. Začátek je v 18 hodin, zahraje DUOMIRA – VIKTOR. Budou se odměňovat dětské masky a opékat buřty, které si návštěvníci mají přinést.


Májové akce


Města na Chomutovsku chystají oslavy svátku práce v různých podobách.


V Chomutově probíhají slavnosti už od uplynulé soboty. Prvního května se bude závodit na Kamencovém jezeře v dračích lodích. Od sedmi hodin bude vyhlášení vítěze a oslavy. Vystoupí tu například bubenický soubor ZUŠ, skupina Makovec, Josef Alois Náhlovský a další.


V obci Kryštofovy Hamry nedaleko Vejprt se na hřišti u hasičárny ve 14 hodin předvedou draví ptáci – výstava a letové ukázky, dva druhy orlů, supů a luňáků, dřemlíci, karančata či výr velký.


Kromě dravců tady bude výstava hasičské a ukázka vojenské techniky. Nebude chybět opékání buřtů a bohaté občerstvení.


Kryštofovy Hamry na tuto akci dokonce zajistily autobus, který bude nabírat lidi z okolních obcí. Ten návštěvníky přiveze a k večeru zase odveze nazpět. Doprava je zadarmo.


Zámek Klášterec nad Ohří - v pátek od 13 do 17 hodin se hlavně děti s rodiči sejdou na nádvoří, aby společně probudili skřítky. Odpoledne zpestří vystoupení dětí ze Základní umělecké školy. Cena vstupenky je 20 korun. Pozor každý kdo přijde v masce skřítka, má vstup zdarma.
Na Červeném Hrádku proběhne tradiční zahájení kulturní sezóny. Zazpívá brněnská hudební skupina Kamelot. Pak tu budou vernisáže výstav – archeologie letectví , hraček paní Jany Růžičkové a další.


V Kadani bude MAJÁLES CADANENSIS - areál pod hradem. Studentské svátky hudby začnou ve 14 hodin a potrvají do 22 hodin. Vystoupí kadaňské kapely + Tleskač a Znouzecnost.


Dále se můžete těšit na balónkovou válku, paintballovou střelnici, vyhlášení krále Majálesu, majálesové svatby a jiné. Vstupné: 60 korun v předprodeji, 90 korun na místě.


Ve Vejprtech poprvé proběhnou „Staročeské máje“. Oslavy budou až o týden později 8. května.


Sraz májovníků v kroji bude ve 13 hodin u základní školy. Krojovaný průvod pak projde městem. Do pochodu zahraje „Krušnohorská dudácká kapela“ a „Plzeňské Duo“.


Od 15 hodin zatančí májovníci na náměstí T.G. Masaryka Českou besedu. Od osmi hodin do jedné hodiny v noci bude májová veselice. Přichystané jsou zajímavé soutěže a dražba májky, k dobré náladě zahraje skupina Indian a spol. z Plzně. Vstupné je 100 korun.