VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Víkend na Chomutovsku nabídne mnoho kulturního vyžití

CHOMUTOVSKO - Ukázky vojenské bitvy a techniky Druhé světové války na Řopíku u Blatna, Hornická pouť plná adrenalinových atrakcí v Jirkově či mistrovství ve vaření svíčkové v zooparku. To je jen krátký výčet akcí, které se na Chomutovsku chystají na sobotu a neděli 15. a 16. září.

14.9.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Archiv Deníku

Řopík 2007, sobota 15. září od 10 hodin

Více jak stovka vojenských aut, motorek, obrněných transportérů, tanků a spousty dalšího. To slibuje devátý ročník tradičního podniku klubu vojenské historie Nord-Sever na kopci Kočičák nad Chomutovem. Tahákem prý letos budou bojové ukázky, sovětských tank T 34 a premiérově přelet moderních stíhaček JAS – 39 Grippen.


V pátek odpoledne Chomutováci a Jirkováci svědky spanilé jízdy bojových vozidel. Kolona vyráží v pět odpoledne od zimního stadionu v Chomutově. Trasou přes Otvice, Jirkov a znovu Chomutov se obrněnci a další vozidla v khaki úpravě dostanou na Kočičák nedaleko hotelu Partyzán.


Sobotní program začíná okolo desáté hodiny. Od jedenácti do tří odpoledne se nebe zaplní hned několika letadly. S největším napětím je očekáván přílet Grippenů, které by měly odstartovat z Čáslavi.


Tradičním tahákem jsou samozřejmě bojové ukázky s množstvím pyrotechnických efektů, za které by se nemuselo stydět nejedno holywoodské filmové studio. K vidění bude i mnohatunový kolos sovětské provenience tank – T 34.


Bojová ukázka připomínající začátek okupace Československa nacistickým Německem z roku 1938 začíná v jednu hodinu. Ukázka na motivy konce války a osvobození je naplánována na patnáctou hodinu.

Vzhledem k použití zvukových efektů nedoporučují pořadatelé přítomnost domácích zvířat.

Jirkovská hornická pouť - sobota 15. září od 10 hodin

Nejstarší jirkovská akce – Jirkovská hornická pouť – bude letos zábavou pro všechny věkové kategorie. Pouť v tradičním stylu doplní adrenalinové atrakce, které v sobotu zaplní centrum města.
Tradiční kolotoče, na které jsou Jirkováci zvyklí, jsou na náměstí Dr. E. Beneše už od úterý.


Pouť propukne v sobotu 15. září v deset dopoledne v Kostelní ulici. Návštěvníci uvidí ohnivou šou Filipa Stejného, vnadnou břišní tanečnici Lenku Jünglingovou i siláka Jiřího Žaloudka alias Strongmana, pro něhož je hračkou převrátit auto. V Jirkově se ukáže i automechanik – rekordman Jenda Benda z agentury Dobrý den, který umí během hodiny rozebrat a pak smontovat auto Citroën CV2.
U dalšího rekordmana Radojici Miličeviče se můžou návštěvníci pouti nechat během chvilinky zvěčnit, umělec je totiž mistr v rychlém vystřihování portrétových siluet z profilu.
Pódium u kostela sv. Jiljí ožije ve 14 hodin, kdy slavný host předá vybrané místní osobnosti poprvé ocenění za zásluhy – sošku Jirky. Zatím je stoprocentně jisté, že křestní jméno hosta bude také Jirka, naposledy se hovořilo o Jiřím Krytinářovi. Poté Kostelní ulici rozezní známé hity v podání skupiny Jiří Schelinger Revival Band.


Součástí poutě budou i adrenalinové atrakce, na nichž si dospělí i děti užijí za pouhých pět korun vzrušení i zábavu. Budou to například největší bungee trampolína v republice, elektrický býk, bungee running či lidský stolní fotbal.
Nebudou chybět ani různé soutěže, stánky s občerstvením, sladkostmi a dárkovými předměty a dechovka.
Vstupné na pouť bude čtyřicet korun pro dospělé, pro děti dvacet.


Mistrovství ve vaření svíčkové - skanzen Podkrušnohorského zooparku - sobota 15. září od 14 hodin

V Podkrušnohorském zooparku, ve skanzenu Stará Ves, se poprvé uskuteční Mistrovství republiky ve vaření svíčkové omáčky. Oblíbená akce, dříve známá ze zámku Červený Hrádek, se přesunula společně s organizátorem Jaroslavem Stejným právě do chomutovské zoo.
„Akci jsme vymysleli s několika přáteli již před lety a stala se z ní na zámku taková malá tradice. Proto v ní chceme pokračovat i v zooparku,“ uvedl Jaroslav Stejný.


Kulinářská přehlídka začíná v sobotu ve 14 hodin, již o hodinu dřív, ve 13 hodin se ale budou soutěžící prezentovat. Podmínkou je přinést minimálně pět porcí doma uvařené svíčkové omáčky, protože na místě není možné zajistit kapacitu přímo pro vaření.
Návštěvníci se mohou těšit při svíčkové na živou hudbu a zajímavé osobnosti. Účast přislíbili Pavel Brümer, jedna z osobností české country music, a známý moderátor Luboš Xaver Veselý.


IZZY - kulisárna Městského divadla v Chomutově - sobota 15. září od 19 hodin, vstupné 80 korun
Koncert kapel - Werbesh
- Karpatia
- Pell Mell
- IZZY


DALŠÍ INFO ZDE

14. mezinárodní setkání leteckých veteránů v Kovářské a oslava 10. výročí muzea - sobota 15. září od 9 hodin, vstupné 20 korun

Začneme zlehka o 9. hodině otevřením expozice muzea pro veřejnost. Následovat budou besedy se zajímavými lidmi nebo na zajímavá témata, ukázky vojensko-historických a modelářských klubů zČR i Německa, dopolední atmosféru jistě zpříjemní swingová kapela na náměstí a soutěžní výstava modelů plastikových letadel a bojové techniky. „Klasika“, řekne si možná pravidelný návštěvník našich akcí… ovšem letos budou mít všechny tyto akce trošku zvláštní nádech, máme přeci zároveň desáté narozeniny…!

Dopoledne zakončí slavnostní spanilá jízda historické vojenské techniky středem obce a následná ceremonie u pomníku letců padlých vbitvě 11. 9. 1944.

Odpoledne si jistě nenecháte ujít exhibici vletecké akrobacii vynikajícího českého akrobata Petra Kopfsteina na Z-50. Kdo si vybavuje jeho úchvatné vystoupení zloňska, vězte, že letos si na nás přichystal ještě silnější stroj a zajisté jeho výkonů a svých schopností využije…!

Seskok parašutistů, na louku kde poblíž se i 11. 9. 1944 snášeli na padácích někteří američtí letci ze sestřelených letounů, bude dalším zbonbonků vrcholícího programu. No a… vrcholem nakonec bude trocha toho nejvzácnějšího koření – naši veteráni z USAAF, RAF i Luftwaffe. Na kafíčko snimi a popovídání vás zveme do kavárny Avion vprostorách muzea…

Ti zvás, kteří vydržíte do večera – mohou navštívit Restauraci u Romana, kde za akcí udělá tečku Military Jam Session.

Program:

9:00 - 18:00

Expozice Muzea letecké bitvy nad Krušnohořím 11. 9. 1944 (přestávka 14:30 - 15:30)

Muzeum

9:00 - 18:00

Kavárna Avion - letecká kavárna vbudově Muzea, promítání dokumentárních filmů (přestávka 14:30 - 15:30),

Muzeum

9:00 - 17:00

9. ročník soutěžní výstavy plastikových modelů (přestávka 14:30 – 15:30). Vyhlášení výsledků: 17:30 hod.

ZŠ Sgt. J.C.Kluttze

11:00 - 12:00

Přednáška – Letecká akrobacie očima českého pilota / aneb – seznamte se stím, kdo vám bude odpoledne dělat přemety nad hlavou…! Petr Kopfstein – reprezentant ČR vletecké akrobacii

ZŠ Sgt. J.C.Kluttze

10:00 - 14:00

Flying center – bojové letecké simulátory zobdobí 2. sv. války; možnost vyzkoušet si „jaké to asi bylo…“

ZŠ Sgt. J.C.Kluttze

10:00 - 16:00

Výstava historické vojenské techniky (Německo (Wehrmacht, Luftwaffe), US Army, Rudá Armáda, Anglie)

louka u muzea

13:00 - 14:00

Přednáška „Ohnivé nebe nad Krušnohořím“ - bitva 11.9.1944 - Ing. Jan Zdiarský, Ph.D.

ZŠ Sgt. J.C.Kluttze

11:00 - 12:15

Cesta za historií - návštěva míst na která dopadly 11.9.1944 trosky „ústředního letounu bitvy“ - B-17G 42-102657 LN-Y

terén, sraz ve 11:00 před muzeem

12:00 – 12:15

Jízda historické vojenské techniky obcí

náměstí

10:30 – 12:30

Koncert swing-jazzové kapely / „Nakafe band“ Klášterec nad Ohří

náměstí

12:30 - 13:00

Slavnostní vzpomínková ceremonie u pomníku padlých letců z11.9.1944 (za přítomnosti přímých účastníků bitvy)

náměstí

14:30 - 15:15

Exhibice vletecké akrobacii, seskok parašutistů

louka u fotbalového hřiště

15:30 - 16:30

Na kafíčko sveterány - setkání sleteckými veterány 1939 - 45

Muzeum / kavárna

16:30 - 17:30

Cesta za historií (2) - návštěva místa havárie dalšího letounu který havaroval 11.9.1944 – Fw 190A-8/R2 (pilot Fw. Friedrich-Karl Frank, II. (Sturm) / JG 4), který se stal předlohou nového modelu 1:48 firmy Eduard (www.eduard.cz). Model bude na akci jako novinka představen.

terén, sraz v 16:30 před muzeem

17:30

Vyhlášení výsledků modelářské soutěže

ZŠ Sgt. J.C.Kluttze

18:00

Ukončení oficiální části programu

Muzeum

20:00

Military Jam Session – ve restauraci U Romana – hrají členové vojensko-historických sdruení

14.9.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 45 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči MKD. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 45000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: V případě zájmu zaslat strukturovaný životopis na email: Mgr.adam@seznam.cz, nebo volat na tel.č.: 722 116 575 a domluvit pohovor, , Místo výkonu práce - okr. Chomutov a průmyslová zóna Žatec, , Požadujeme - ŘP sk. C+E + profesní způsobilost, , Jedná se o pravidelnou přepravu do SRN v kolečku. Víkendy a občasné pauzy doma. Příplatky za čekání a za víkend. Jsme rodinná firma s vozidly MB Actros euro 6.. Pracoviště: Markéta adamová, Alešova, č.p. 1520, 431 11 Jirkov 1. Informace: Markéta Adamová, +420 722 116 575. Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 16 500 Kč Prodavači potravinářského zboží Prodavač/ka maso, uzeniny, lahůdky - CHOMUTOV. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 16500 kč, mzda max. 19500 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Jedná se o řeznictví Procházka (PMU CZ, a. s.), v prostorách Penny Marketu ve městě CHOMUTOV. , , Pracovní náplň , • prodej masa , • příprava a prodej uzenin, lahůdek a pečiva , • manipulace se zbožím , , Požadujeme , • vyučení v oboru (prodavač nebo řezník) výhodou , • chuť do práce , • nezaučené zaučíme , , Nabízíme , • pracovní poměr na dobu neurčitou s pravidelně vyplácenou mzdou , • bonusy za plnění tržeb, zaměstnanecké nákupy, stravenky , • kreativní práci s lidmi s možností postupu , , V případě zájmu se v dopoledních hodinách zastavte přímo na prodejně, nebo svůj životopis zašlete na mzofova@prochazka.cz.. Pracoviště: Pmu cz, a.s., pracoviště chomutov, pod strážištěm, Pod Strážištěm, č.p. 5392, 430 04 Chomutov 4. Informace: Michaela Zofová, +420 727 901 088. Výroba - Výroba Manipulační dělníci ve výrobě 12 500 Kč Manipulační dělníci ve výrobě Manipulační dělník ve výrobě. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 12500 kč. Volných pracovních míst: 6. Poznámka: Dostavte se k osobnímu jednání každé pondělí od 13:00 do 15:00 hod. (životopis s sebou) na adresu Dukelská 1266/51, Chomutov, , Místo výkonu práce - ENCZ a.s., Zaječická 1857, Jirkov, okr. Chomutov dle pokynu zaměstnavatele Dar Coporation s.r.o., , Požadujeme - manuální zručnost, učenlivost a fyzickou zdatnost, výpis z rejstříku trestů. Pracoviště: Dar corporation s.r.o. - pracoviště encz a.s., Zaječická, č.p. 1857, 431 11 Jirkov 1. Informace: Michaela Fialová, . Služby - Služby Kadeřník 92 Kč Kadeřníci kadeřnice/kadeřník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 92 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Doporučenku ÚP uplatnit u zaměstnavatele po předchozí telefonické domluvě na č. 474 651 294 každý čtvrtek od 9:00 do 11:00 hodin., , Ostatní zájemci volat a domluvit pohovor tel.č. 474 651 294 nebo zaslat strukturovaný životopis na e-mail: hygie@razdva.cz, , Místo výkonu práce - Chomutov, , Požadujeme - vyučení v oboru, praxe vítána. Pracoviště: Hygie družstvo kadeřníků chomutov, náměstí 1. Máje, č.p. 88, 430 01 Chomutov 1. Informace: Hana Fritzová, +420 474 651 294.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Požár mezi Sněžníkem a Ostrovem
94

Pozor na požáry. Kvůli suchu hrozí na severozápadě Čech a jihu Moravy

Ilustrační foto

O blaho v Kovářské se bude starat pět stran

Oprava kostelní střechy ve Strupčicích si vyžádá miliony

Strupčice - Vedení Strupčic se rozhodlo opravit střechy a věže kostela sv. Václava.

FOTO: Senioři si přáli králíčky. Dostali je

Kadaň - Obyvatelé kadaňského domova pro seniory měli jedno společné přání.

Bílá pastelka se po roce objeví v ulicích, pomoci může každý

Chomutovsko - Ve středu 17. října proběhne u příležitosti Mezinárodního dne bílé hole již 19. ročník celonárodní veřejné sbírky Bílá pastelka.

Zrušte zadávací řízení, je diskriminační, vyzvalo družstvo Chomutovskou bytovou

Chomutov – Stavební bytové družstvo se nevešlo do tendru přesto, že je v bytové oblasti největším okresním hráčem.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT