Ti svými dokumentárními snímky, které vznikly během jejich cest po Kubě, přiblíží širší veřejnosti nezapomenutelnou atmosféru karibského ostrova a především příběhy obyčejných lidí.


Jana Lucas, která v galerii vystavuje černobílé fotografie se narodila v Duchcově u Teplic. Po studiu na gymnáziu a nástavbovém studiu oboru „rehabilitační pracovník“ odjela studovat do Ameriky, kde při studiu státní vysoké školy oboru “Visual Arts“ objevila umění fotografie. V Čechách výtvarnice pracovala na projektu „Ervěnického národního divadla“, kdy fotografovala tři sezóny ochotníky při jejich vystoupeních.


Vystavené barevné fotografie jsou dílem Jana Halašky. Jan pochází z Prahy. V hlavním městě studoval vysokou školu ekonomickou, kterou z důvodu emigrace v roce 1978 nedokončil. V Americe vystudoval film na University of New York. Po škole pracoval jako fotograf „na volné noze“. Důležitou školou byla pro něj externí spolupráce s agenturou Photo Researches . V galerii je možnost zakoupení knihy fotografií Jana Halašky s názvem „Na cestě“. Jedná se o publikaci barevných snímků z různých koutů světa. Zajímavé jsou fotografie na jednotlivých dvoustranách, které mají vždy podobný námět znázorňující odlišná místa planety .


Výstava potrvá do 25.srpna. Otevírací doba je od úterý do soboty od 9 do 17 hodin. Návštěvníci se do galerie dostanou z nádvoří SKKS.