Na programu bude promítání několika sestříhaných dokumentů, které kino zakoupilo od Krátkého filmu a České televize. Diváci se mohou těšit na „Příběhy maringotky“ z cyklu Lapidárium. Dokument je z nedávné doby a popisuje pátrání po zmizelé maringotce, která Kludským patřila. Dalším krátkým promítnutým filmem bude dokument z cyklu „Cirkus“, který ukazuje Kludského drezůru slonů.


Ostatní filmové příspěvky zůstávají překvapením už proto, že jsou v jednání o zapůjčení mezi kinem a Českou televizí a Krátkým filmem. Součástí večera bude i mluvené slovo. Vzpomínka na život Karla Kludského v rozhovorech se spisovatelem Václavem Cibulou, jak ho zachytil ve své knize „Život v Manéži“.
Ředitel kina ing. Miloš Kubelka se osobností Kludského zabývá od roku 2005. Tehdy navázal spolupráci s režiserem Břetislavem Rychlíkem, který osobně přijel uvést do Jirkova dokument „Lidé z manéže“, který se rovněž věnuje cirkusu Kludský. Sám začal pátrat v archivech Národního muzea po informacích o cirkusu Kludský. Spolu s několika příznivci jedné z nejslavnější osobnosti, která v Jirkově žila, chce každoročně oživovat jméno Kludského nejen na filmovém plátně, ale i snahou v budoucnu vybudovat muzeum, které by cirkus Kludský připomínalo.


Životu K. Kludského a jeho vztahu k Jirkovu se budeme věnovat také v zítřejším vydání chomutovského deníku.