Celodenní akce, která osloví všechny věkové kategorie návštěvníků, se uskuteční na několika místech zároveň. Lázeňský areál Evženie, zámecký park a náměstí nejsou však tak daleko od sebe, aby zájemci nemohli postupně zhlédnout prakticky všechny produkce. Pořadatelé očekávají, že promenády mezi jednotlivými místy navodí u návštěvníků atmosféru lázní a lázeňství. Ti vedle vlastního kulturního programu budou mít možnost ještě okusit klášterecké minerální prameny a místní lázeňské oplatky. Mimo toho je čeká vlázeňském restaurantu Peřeje možnost občerstvení ztéměř sta druhů kávy a zřady dalších specialit.

Program začíná už v10 hodin vzámeckém parku, kde na hosté naráz ocitnou vdobě minulé. Až do 18 hodin zde mohou obdivovat historická vozidla, vystoupení skupiny historického šermu a staročeský jarmark doprovázený dobovou hudbou a tanečníky. Ostatně Klášterec nad Ohří a ještě mnohem dřív i jeho okolní památky mohou vypovídat o pestré historii. Už v 15. století se tu konaly první trhy a začalo se vařit vlastní pivo, v16. století byl založen první cech řemeslníků, vroce 1700 vznikl spolek střelecký, jehož soutěží se zúčastňovali všichni měšťané. Vprvní polovině 18. století bylo ve městě už 11 řemeslných cechů a o století později řada spolků. Roku 1873 zde vznikl Spolek dobrovolných hasičů a vroce 1883 byl objeven pramen minerální vody.

Prostory zámeckého parku nabídnou zábavu i těm nejmladším návštěvníkům. Mezi atrakcemi najdou např. soutěž ve střelbě zkuše a představení loutkového divadla.

„Milovníkům country, folkové a lidové hudby doporučujeme návštěvu lázní Evženie. Na kolonádě vedle nové lázeňské promenády bude divákům nabídnuto několik koncertů. Slavnosti vtéto části zahájí ve 12 hodin úspěšný folkový zpěvák a kytarista Pepa Štross. Po něm se představí česká country královna Věra Martinová skapelou a od 16 hodin zazpívá interpret lidových písní Jožka Černý, jehož vystoupení končí v17.30 hodin. Vareálu bude umístěn velký pivní stan, kde vdobě od 20 do 24 hodin proběhne vystoupení skupiny Las Pegas, a to jak kposlechu, tak i k tanci,“ přibližuje aktivity vlázních vedoucí odboru kultury, marketingu a cestovního ruchu Městského úřadu vKlášterci n.O. Miroslav Foltýn.

Třetí část slavností proběhne na náměstí, kde se již v11 hodin představí soubory Pettini, Cantabile Syringe, Chorchestra, Kiksvokál a taneční skupina. Ty tvoří převážně žáci a žákyně ZUŠ zKlášterce nad Ohří. Ve 14 hodin se uskuteční slavnostní zahájení Kláštereckých promenád za účasti představitelů města, Ústeckého kraje a také vlády ČR. V15 hodin je vprogramu odhalení pamětní desky, která bude připomínat rekonstrukci historické části města a lázeňského areálu za přispění prostředků EU. Na oficiální část naváže v16 hodin vystoupení oblíbené rockové skupiny Kečup, kterou znají návštěvníci už zloňských slavností.

„Na své si přijdou i milovníci umění, kteří jistě ocení slavnostní odhalení nové sochy klášterecké malířky a sochařky Jitky Kůsové. Tato událost stanečním doprovodem proběhne v17 hodin při vstupu známěstí do zámeckého parku. Chtěl bych připomenout, že během září, při Kláštereckých promenádách až do 20 hodin, vystavuje Jitka Kůsová svá umělecká díla vGalerii Kryt vobjektu radnice,“ dodává Miroslav Foltýn.

Program na náměstí bude pokračovat v18 hodin koncertem kapely Jakuba Smolíka, který potěší především ženská srdce. O něco tvrději, od 20 hodin, pak hudební program zakončí Kamil Střihavka. Úplnou tečku za hlavním programem letošních Kláštereckých promenád udělá ve 21.30 hodin slavnostní ohňostroj.

Pořadatelé upozorňují, že klášterecké náměstí bude uzavřeno už vpátek 7. září od 18 hodin a uzavírka potrvá do soboty 24 hodin. Bližší informace poskytne Informační centrum Kláštěrec n.O., tel. 474 376 431 nebo e-mail: icklasterec@muklasterec.cz.