Karta nazvaná 3K (Karta – Klášterec/Kadaň) slouží především jako vstupenka do vybraných památek, ale slevu díky ní poskytnou třeba i hotely, restaurace nebo i zábavní či sportovní komplexy. V systému už jsou všechny významné památky na Kadaňsku a Klášterecku, ale bude platit i v dalších městech.
Karty jsou buď dvoudenní nebo pětidenní a jejich ceny se pohybují od 290 do 1300 korun. Jsou vytvořené tři typové – individuální, rodinná a zábavně/sportovní. Ty obsahují dopředu vybrané památky, případně sportoviště a relaxační centra.

Co dostanete k rodinné kartě?


Rodinná karta dvoudenní – 750 Kč.
Volný vstup: Aquapark Klášterec, Koupaliště Kadaň, Kamencové jezero Chomutov, Zámek Červený Hrádek (prohlídkový okruh, technické muzeum, pohádkový svět), Zámek Klášterec nad Ohří, Městské muzeum v Kadani, Městská věž v Kadani, Městská věž v Jirkově, historické sklepy v Jirkově, Chmelařské muzeum v Žatci, Regionální muzeum K.A. Polánka v Žatci, Rodinná karta pětidenní – 1 300 Kč.
Volný vstup: výše zmíéněné + Muzeum letecké bitvy nad Krušnohořím – Kovářská, Zámek Jezeří, Zámek Krásný Dvůr, Štola Marie pomocné na Měděnci, Horní hrad (Hauenštejn), Projížďka lodí po Ohři. Slevy na služby (k oběma kartám shodné): jeden hotel, tři penziony, osm restaurací, atrakce na ranči U Matěje (čtyřkolky, let na vznášedle), pozorovací lety z letiště Chomutov.Tyto karty se budou od 2. června prodávat na informačních centrech (jako první v Kadani a Klášterci), později i na recepcích místních hotelů či na vrátnicích památek, které se budou chtít stát prodejním místem systému 3K.


Každý si ale může na internetu sestavit vlastní seznam všeho, co chce navštívit, a kartu si pak vytisknout. Seznam míst může „naplňovat“ do karet tří velikostí – Mini, Basic, Maxi. Dvou– či pětidenní platnost se pak počítá od prvního použití. Internetová stránka je na adrese www.3k–karta.cz.
I kdyby turista nenavštívil všechny památky, které na kartě má, ušetří díky ní stovky korun jen na vstupném. Další slevy – v restauracích, hotelích a podobně, jsou většinou desetiprocentní.


„Předpokládáme, že díky kartě se prodlouží doba, kterou turisté v regionu stráví,“ uvedl k tomu vedoucí odboru cestovního ruchu a marketingu v Klášterci nad Ohří Miroslav Foltýn.


Právě Klášterec nad Ohří je nositelem projektu, získal na něj peníze z Evropské unie. Pořízení systému stálo zhruba 900 tisíc korun, dalších 400 tisíc už dají Klášterec a Kadaň společně, a to do propagace projektu.