Lov perel na jezeře


I letos se koná začátkem srpna „festival“ Kamenčák 2008, který je pojmenovaný podle místa konání. Pořadatelé ho nepřiřazují k festivalu jako takovému, jelikož si zde každý najde svůj styl hudby, a to v jakékoliv věkové kategorii.


Jednodenní akce začne soutěžemi pro celou rodinu s hercem a moderátorem Petrem Stolařem. „Pirátský program“ bude mít 15 stanovišť. Děti se zde vydají na lov perel, ze kterých budou navlékat náhrdelník nebo předvedou svou velikou sílu. Za všechny splněné úkoly pak dostanou razítka na svůj herní plán „Na cestě za pokladem“. Soutěž končí v 16.00 hod., vyhlášení vítězů bude hodinu poté. Hraje se o velmi atraktivní ceny, loni byla hlavní cena zájezd do pařížského Disneylandu. Letos se však nechte překvapit, o jaké ceny se bude soutěžit .


„Jako již minulý rok chceme zachovat soutěže s dětmi. Co se týče hudby, tak folkové jeviště je velmi podobné, na hlavním jevišti jsme pak chtěli mít více stylu hudby,“ odpověděla na otázku, co je oproti minulému ročníku jiné, jednatelka Správy kulturního zařízení v Chomutově Věra Flašková.


Kraus a „blázni“ z All X


Od 13.00 hod. můžete slyšet celkem 14 kapel, a to na dvou pódiích současně. První pódium bude umístěné na Letním kině, druhé na Kamencovém jezeře u kempů. (Přesný program kapel uveřejníme v sobotním vydání Deníku.)


Jedním z hlavních trháků bude výtečná kapela Davida Krause, známá z pořadu ČT1 Uvolněte se, prosím. Jejich vystoupení je nejen hudebním zážitkem, ale také skvělou zábavou. Nabídka programu je rozšířena o vystoupení kapely All X, hudebního originálního „objevu“ ze soutěže X Factor.
Milovníci legendární rockové kapely Olympic se zpěvákem Petrem Jandou se také mohou těšit.


Jako další vystoupí neméně známá česká alternativní hudební skupina Jablkoň. Těšte se také na hudební skupinu Ta Jana z Velké Ohrady s českou šansoniérkou, skladatelkou a textařkou Janou Husákovou.


„Nerozčleňuji, která kapela je považována za hlavní, ale velikou hvězdou akce jsou podle mě The Hogs. Také třeba skupina Olympic by mohla návštěvníky zaujmout, protože dlouho v Chomutově nevystupovala. Pro ty mladší bude jistě zajímavé seskupení All X,“ dodala Flašková.


Neobyčejné melodie a rytmy


Ze zahraničních kapel nás poctí svou účastí například irská folklorní kapela The Hogs. V samotném Irsku patří k nejžádanější skupině, která se zabýv irskou lidovou hudbou. Na jejich vystoupení, na kterých zaznívají neobyčejné melodie kytar, banja, akordeonu, basy a bubnů, bylo většinou vyprodáno. Další zahraniční kapela Son Caliente pochází z Kuby a zaujme především svými tropickými rytmy. Jeden ze členů kapely pochází z České republiky.
Nebudou chybět ani místní zajímavé kapely. Pozvání přijala například tvrdší, energická chomutovsko-jirkovská kapela Baby Grace, která vznikla před rokem, dále chomutovský písničkář Jindra Kejak nebo kapela Natural.


Uslyšíte také pražskou kapelu Melouni, ústeckou kapelu Uraggan Andrew, mladé seskupení z Brna Kumbalu, které hraje převážně instrumentální skladby s nástroji didjeridoo, djembe a saxofon, a další.


Za skvělou zábavu a zajímavou hudbu zaplatíte jen 50 Kč pro dospělé a 25 Kč pro děti.

Pestrý program na Kamenčáku 2008

Již dnes (v sobotu) začne zajímavý program festivalu Kamenčák 2008 na Kamencovém jezeře v Chomutově. Hodinu po poledni zazní celkem 14 kapel, a to na dvou pódiích současně.
První pódium bude umístěné na Letním kině a svým neotřelým vystoupením ho „zahájí“ skupina z X Factoru ALL X. Po nich se představí od 15.00 místní kapela Natural. Od 16.30 uslyšíte pražskou kapelu Melouni, od 18.00 zazní rockovější chomutovsko– jirkovská kapela Baby Grace. V 19.30 se můžete těšit na kapelu Davida Krause. Ve 21.00 přijde na řadu irská folklórní kapela The Hogs a ve 22.30 legendární skupina Olympic. Festival na pódiu Letního kina zakončí o půlnoci kapela Uraggan Andrew.
Druhé pódium je umístěné na samotném Kamencovém jezeře. Začne hrát chomutovský písničkář Jindra Kejak, po něm ve 14.30 skupina Svítání. Od 16.00 skupina Kumbalu z Brna a hodinu poté Ta Jana z Velké Ohrady. V 18.30 přijde na řadu Son Caliente z Kuby a od 20.00 zazní poslední kapela Jablkoň.