Tento festival je mezinárodní soutěžní přehlídka filmů s tématikou dobrodružství, extrémních sportů, pobytu v přírodě a podobného zaměření. V české republice se koná již pátý ročník. V letošním roce probíhá festival v devatenácti městech jako je Ostrava, Praha a Kadaň.
V kadaňském kulturním domě jsou v 1. a 2. prosince pro diváky připraveny 4 bloky filmů. Promítat se bude od 10.00, 13.00, 16.00 a 19.00. V pondělí 3. prosince jsou pak bloky od 10.00, 16.00, 19.00.


Zahajovací film Filmového festivalu nese název Ingriš. Snímek Ingriš je dokumentárním filmem o neobyčejném člověku Eduardu Ingrišovi.
Všude byl, všechno dokázal, ve všem byl nejlepší. Geniální Forrest Gump, skutečný Cimrman.
Eduard Ingriš. Složil píseň Teskně hučí Niagára, s Ernestem Hemingwayem natáčel film Stařec a moře, žil v Peru, kde řídil národní filharmonii, pracoval pro Holywood jako kameraman a skladatel.
Jeho hudba byla nominována na Oscara. Po stopách svého přítele Thora Heyerdhala postavil vor La Cantuta a dvakrát se vydal na dobrodružnou plavbu přes Pacifik.
Spolu s legendární dvojicí Zikmund a Hanzelka natáčel na peruánských guánových ostrovech a díky tomu vznikly jediné filmové materiály z cest, kde jsou oba členové dvojice H+Z pohromadě. Dvakrát prohlášený za mrtvého, šestkrát o vlásek unikl smrti.
Znal se s Marylin Monroe, vnukem amerického prezidenta Tafta, Johna Wayna seznámil s jeho druhou manželkou Pilar.
Slavný na třech kontinentech. Komunisti nám ho vymazali z hlavy, v Peru jej zařadili do školních učebnic. Oženil se bezmála v 60ti letech, jeho nastávající, o 26 let mladší Nina, ještě krátce před svatbou nevěděla, kolik mu je vlastně let.
Celý život snil o návratu domů, ale zemřel v zahraničí. O jeho unikátní archiv nemělo zájem žádné české muzeum, až bylo nutné, aby Miroslav Zikmund, Miroslav Náplava a Petr Horký složili vlastní peníze a odjeli do Kalifornie celou pozůstalost zaevidovat, popsat, zabalit.
Vstupné činí na jeden film 30 korun.