Část svého života oba žili a pracovali v Chomutově.
Fotografie známých tváří uměleckého světa v podání Josefa Pavelky se dobře doplňují s originálními skleněnými šperky Jaroslavy Pazderové.
Fotograf Josef Pavelka se narodil v roce 1936 v Třebíči, kde v současné době žije a pracuje. Josef Pavelka zachycuje ve svých fotografiích osobitým způsobem tváře slavných umělců v nečekaných okamžicích při jejich práci.
Na tuto myšlenku ho kdysi přivedl ředitel Kulturního domu v Kadani, když ho pověřil fotodokumentací divadelních akcí v rámci hostování různých divadel. Pavelka na tuto dobu vzpomíná se slovy: „Sám se divím, kde jsem tehdy vzal odvahu nebo spíše drzost a vylezl na pódium s obyčejným fotoaparátem značky Flexaret“.


První zkušenost získal na představení Ireny Kačírkové a Eduarda Cupáka, jejichž portréty můžete na výstavě zhlédnout. Řada známých tváří, které můžete na fotografiích vidět, nepatří pouze osobnostem divadelním, ale z celého uměleckého světa. Je to například Luis Amstrong v roce 1965 na koncertě v Lucerně, básník Jan Skácel, profesor Karel Plicka, profesor a docent Ján Šmok, dirigent Libor Pešek a další.
Jaroslava Pazderová se narodila roku 1939 v Praze. Celý život pracuje v geologickém průzkumu a řadu let působila i v Chomutově. Při práci v laboratoři ji před lety napadla myšlenka zkusit využít laboratorní sklo jako výtvarný materiál, který se jí mění pod rukama ve skleněné plastické obrázky a šperky se snovou tématikou. Jako materiál pro výrobu malovaných šperků používá Jaroslava Pazderová i sklíčka od hodinek, která pak přidávají jejím malým dílkům na zajímavosti.
V galerii je jich vystaveno asi sedmdesát kusů, z nichž je téměř čtyřicet prodejných. Jistě mohou být i zajímavým vánočním dárkem, který každou ženu potěší.