Známý písničkář Oldřich Janota přijede poprvé zahrát do Jirkova. Koncert, který začíná od 18:00 hod., je ušitý na míru písničkáře, který hraje v posledních letech meditativní hudbu často v prostředí literárních kaváren nebo čajoven.
V Jirkově, se proto snažili vytvořit podobné prostředí a koncert Oldřicha Janoty nazvali „Večer s čajovnou Zen“. Součástí večera bude ochutnávka exotických čajů, možnost využití vodní dýmky a vše, co k rituálům čajoven patří.
Slavnostním aktem je také nově otevřený prostor atria, který je po rekonstrukci. „Rekonstrukce areálu sice už v minulosti probíhala, ale prostor měl stále dost technických závad a nedal se používat. Během července naši zaměstnanci odstranili závady, v rámci údržby KVIZu. Nejhorší místo – stěnu, která byla v havarijním stavu, opravil majitel sousedního domu,“ řekl ředitel KVIZu Bedřich Fryč.
Nevyužité prostory atria mají nyní odkládací prostor pro kočárky, odkládač na kola, zprovozněné „pítko“ s pitnou vodou i toalety pro turisty a návštěvníky koncertů a výstav.
„Prostor atria nebyl nikdy v minulosti pro veřejnost otevřený. Chceme ho využít pro divadla a koncerty komornějšího charakteru,“ dodal Bedřich Fryč.

V galerii je k poslechnutí písnička od Oldřicha Janoty "Svobodný Tibet"