Pro projekt ho získala chomutovská výtvarnice Lada Hellerová, která si kostel pronajala od obce právě proto, aby ho rozdýchala výstavami regionálních umělců a akcemi s ikonami českého kulturního života.


„Provozuji tady umění na vlastní pěst a není to snadné,“ řekla Lada Hellerová na úvod vernisáže. Narážela na fakt, že za jejím úsilím nestojí ani početný štáb lidí, ani jistý zdroj financí, potřebný k pořádání akcí podobného kalibru. Její zapálení ale získalo odezvu právě u Vladimíra Franze.


„Je chvályhodné, že našla energii tohle všechno zorganizovat a získat sponzory v době, kdy je dávána přednost sportu,“ uvedl umělec. Právě proto mu nebylo líto přijet na jednu z posledních vísek na Chomutovsku. „Kdo je poslední, bude první a kdo je první budiž poslední,“ dodal se záhadným úsměvem. Instalaci obrazů ve Škrli také označil jako jednu z nejlépe připravených.


Na vernisáž výstavy a následnou debatu s umělcem a veselici na zámečku přijelo do Škrle na dvě stě lidí. Vladimíra Franze na uvedení výstavy doprovázela jeho životní partnerka fotografka Ida Saudková.


Obrazy, které šokují svým námětem, barevností, neóny, ale také až šestimetrovou výškou, budou k vidění do 25. května.