Sympatická blondýnka byla druhým místem nadšena.

„Jsem v euforii, je to velký úspěch, prostě bomba,“ řekla bezprostředně po skončení slavnostního odpoledne.


Během něj zaujala porotu nejen svým vzhledem, ale i třemi vystoupeními. Nejdříve odpovídala na otázky porotkyně, poté společně s dcerou předvedly taneční sestavu a na konec malá Adélka, v doprovodu komentáře maminky, předvedla svůj módní kočičí oblek.


Podle pětatřicetileté Bártlové byla nejtěžší hned první disciplína. „Mluvený proslov byl nejobtížnější, záleží i na otázkách, které vám porotce dá,“ popisuje část soutěže, ve které odpovídala na dotaz, co by udělala, pokud by se stala českou premiérkou.


Ke stříbrné pozici jí pomohlo i domácí prostředí a podpora diváků, kteří si donesli dokonce i transparent.
Z českého finále, kde soutěžilo dvanáct účastnic, postoupilo do celorepublikového finále pět z nich. Doplní je ještě moravské postupující, v únoru porota vybere nekrásnější maminku šestnáctého ročníku soutěže.


Bártlová chce uspět i ve finále. „Teď se cítím hodně unavená, byla to velká dřina, ale ambice na umístění určitě mám.“


Kromě ní byla ve finálové dvanáctce i další soutěžící z regionu, Lucie Hlinovská z Chomutova, která přímo do finále nepostoupila, ale zúčastní se ho jako první náhradnice.


V pauzách mezi jednotlivými disciplínami zpívali Jana Kociánová, Vlastimil Korec a Martin France spolu se svou taneční skupinou.


Před vyhlášením byla vydražena korunka, první a zároveň jedinou nabídkou ji získal podnikatel Antonín Zeman. Na konto dětského domova poputuje po zdanění čtrnáct tisíc korun.


V porotě vedle sebe zasedli i dva vrcholní politici Ústeckého kraje, současný hejtman Jiří Šulc a jeho pravděpodobný nástupce Jaroslav Foldyna.