Chomutovský zoopark

Pestrý program na sobotu i neděli připravil Chomutovský zoopark v rámci akce Víkend dětí. Po oba dny od 10 do 16 hod. budou na Dětské ZOO probíhat taneční a hudební vystoupení, soutěže, malování na obličej, pro děti budou nachystané skákací atrakce. Vystoupení předvede taneční centrum Beethoven DC EXE nebo chomutovské voltižní družstvo, herec Martin Pechlát pokřtí mládě takina indického.


U statku s domácími zvířaty budou k vidění ukázky výcviku dravců či stříhání ovcí. Děti se budou moci svézt na koních a ponících. Nebude chybět ani indiánská vesnice.


Po oba dny vystoupí mostecké Divadlo Rozmanitostí s pohádkou Tři čuníci nezbedníci. Podrobný program naleznete ZDE.


Ve skanzenu Stará Ves budou v sobotu probíhat Letnice – oslavy křesťanského svátku s ukázkami původních řemesel.

Oslavy v Jirkově

V sobotu připraví den dětí jirkovský Dům dětí a mládeže Paraplíčko v rámci akce Kludského Ulice 2009. Program bude probíhat na pěší zóně v Kostelní ulici od 10 do 14 hodin (podrobný program najdete ZDE).

V neděli ve 13 hodin pak začne Dětský den s Magnum clubem v ulici Krátká na parkovišti klubu. Děti se mohou těšit na soutěže ve sportovních disciplínách jako je skok v pytli, střelba ze vzduchovky, hod míčkem a spoustu dalších atrakcí. Každé dítě za svůj výkon dostane buřt, chleba a limonádu a na památku si odnese drobnou hračku. Součástí akce bude doprovodný program, vstup je zdarma.

V sobotu od 11 do 16 mohou rodiče s dětmi navštívit zámek Jezeří, kde pro ně budou přichystané různé soutěže, divadelní přestavení, strašidelné sklepení, skákací žirafa a jiné atrakce.

Vstupné pro dospělé je padesát korun, pro děti deset.


Co chystají v Klášterci

I v Klášterci nad Ohří čeká na děti a rodiče zábavné odpoledne. V neděli od 14 hodin v areálu zámku pořádá Dům dětí a mládeže Volňásek Den dětí u zámku na téma Cirkus. Pro malé i velké návštěvníky připraví soutěže, vystoupení divadla V pytli, koně s vozíkem, skákací hrad, střelbu ze vzduchovky, malování na tělo, trampolíny nebo soutěž o nejhezčího klauna.


Cena vstupenky pro děti je třicet korun.

Autorka: Lenka Kubalová