Nevěděl jsem, že je moje maminka nejhezčí…“


„To jsem nevěděl,“ s údivem zareagoval malý Tomáš, když při vyhlášení zaznělo jméno jeho maminky, jako té nejhezčí. Pak se nadšeně vrhl na dětskou barevnou televizi a další ceny, aby si pohrál.


Druhé místo patří Dagmar Zemanové a dceři Sarah ze Zlína a třetí Dianě Hankeové a Jakubovi z Brna. Missis pro deník Právo se stala Barbora Bortlová s dcerou Terezou. žádná z Chomutovaček se do finále nedostala.

Při tanci si řekla o miminko


Soutěžní páry od začátku prošly sítem několika tisíc uchazečů, než zůstala závěrečná desítka. Při sobotním finále se musely předvést nejen při volných disciplínách a nápaditě pojaté módní přehlídce. Pohotovost měly ukázat také při taneční konverzaci s moderátorem večera, Martinem Dejdarem. Každá si s ním zatančila valčík a často se ukázalo, že doma vede žena. „Tady ale budete poslouchat mě,“ nenechal se Dejdar.


Dokonale ho zmátla až vítězná Edita Burešová. „Chtěla bych našemu tatínkovi vzkázat, že potřebuji dívčí posilu,“ řekla si při tanci. „Ježiš, běžte ode mě,“ rychle ukončil rozhovor Dejdar (více na videu z průběhu soutěže).

Za korunku dal nejvíc starosta z Jirkova


„Smyslem volby Missis je být prospěšný charitě,“ předeslal o něco později dražebník, než zahájil aukci. Ta předcházela závěrečnému vyhlášení. Cena korunky letěla po desítkách tisíc vzhůru, jak přítomní hosté přihazovali, a zastavila se na sedmdesáti tisících korunách. Ty nabídl jirkovský starosta Radek Štejnar a tak směl blýskavou korunku vložit do vlasů své malé dcerky.


„Raději se nedívej, protože dalšího Ježíška budeš mít až v roce 2015,“ vtipkoval Martin Dejdar a zakrýval jí oči, jakmile starosta začal odpočítávat vítěznou sumu se svazku pětitisícových bankovek.

Peníze rozdělili dětem a duchovním


Vydražen byl také obraz fotografa a pro tentokrát i hlavního porotce Jana Saudka, a to za padesát pět tisíc korun.
Výtěžek z dražby i finančních darů přítomných hostů ve výši 343 tisíc korun byl rozdělen mezi duchovní Diecézní charitu ostravsko – opavského biskupství a plzeňského biskupství.


Po deseti tisících korun půjde také na konta čtyř přizvaných dětských domovů z Chomutova, Ostravy, Ústí nad Labem a Karlových Varů.

R. Štejnar: Manželka byla chvíli paf

Chomutov, Jirkov - Sedmdesát tisíc korun vytáhl z peněženky jirkovský starosta Radek Štejnar při dražbě korunky Missis 2008. Překvapil tím dceru i manželku.


Byl jste už dopředu rozhodnutý, že korunku vydražíte?


To ne, rozhodl jsem se až na místě, když jsem se o tom dozvěděl. Trochu mě inspiroval primátor partnerského města Brand – Erbisdorfu. Ten v pátek na jirkovském plese, když se dozvěděl, že předáváme peníze nadačnímu fondu, vytáhl z kapsy pět set euro a přidal je k našemu daru. A ještě se omlouval, že nevěděl, že bude charita.


Překvapil jste i tím, že jste měl peníze v hotovosti. Prý jste si je nechal přivézt…


Ano, volal jsem známému, ať mi přiveze devadesát tisíc. Bylo to poměrně rychlé rozhodnutí. Ale říkal jsem si „kdo rychle dává, dvakrát dává“.


Tu korunku jste vydražil pro svoji dceru? To muselo být k nějaké speciální příležitosti, ne?


Ale vůbec ne. Nešlo mi o to koupit něco dceři, ale dát peníze na dobrou věc.


Ale korunku má dcera…


To ano, má.


Budete ji nějak hlídat? Aby věc za sedmdesát tisíc nevyměnila s kamarádkami za panenku…


Aby jí s někým vyměňovala, to snad ne, ale může ji nosit kam chce. Neberu to tak, že jsem si koupil korunku za sedmdesát tisíc, ale že jsem ty peníze dal na dobrou věc. Ta korunka je jenom takový symbol.


Co na takový nepředpokládaný výdaj řekla manželka? Nenadávala?


Je pravda, že dcera i manželka z toho byly chvíli paf, ale pochopily to. Chtěli jsme jet letos na hory, ale protože syn je nemocný, sedíme už od podzimu doma. Tak jsem ušetřené peníze věnoval na charitu.