Pro milovníky originálního umění připravila chomutovská galerie Lurago jedinečný zážitek. Zítra ve 20 hodin proběhne v jezuitském areálu vernisáž výstavy nazvané Puppet–show.
Čtveřice německých umělců (na snímku) tu představí svá nekonvenční díla. Michael Goller a Peter Piek vystaví sérii obrazů pod názvem Loutkoherci. Zajímavé jsou už tím, jak vznikaly. Každý malíř vycházel z obrazu toho druhého a namaloval svoji verzi, tento obraz byl pak opět základem pro další a tak dál. Obrazy pendlovaly tři roky mezi oběma malíři – v Luragu budou poprvé k vidění pohromadě.
Michael Knauth nabídne taktéž netradiční pohled – a to doslova. Jeho expozice bude vystavena v kostele sv. Ignáce a skládá se ze 24 loutek v životní velikosti, které visí od stropu hlavou dolů. Nazval ji „You control it“ a má nabídnout možnost božské zorné perspektivy.
Fotografické portréty neoblečených postav vystaví rovněž v kostele poslední ze čtveřice – Dirk Hanus. Postavy na jeho fotografiích mají představovat hříšníky a viníky. Přitom se bude pracovat se světelnou technikou, která by měla vytvořit další nevšední obrazy.
Hostem, který svá díla vystaví v atriu, bude místní umělec Josef Šporgy.
Vernisáž začíná ve 20 hodin, pro návštěvníky bude po celý večer otevřená kavárna v SKKS. Výstava potrvá do 27. července.