Film podle kultovního románu Jana Pelce …a bude hůř nemůžete vidět v běžném kině. Promítá se tam, kam zapadne – v hospodách, restauracích, klubech. Autoři tak chtěli navodit divákům tu správnou atmosféru. Takže si objednejte pivo, zapalte si a dívejte se… a to 25. května v Chomutově.
Film je možné vidět 25. května od 19.00 hodin v Kulisárně u Městského divadla. Vstupenka stojí 100 korun, ovšem neobsahuje konzumaci. Samozřejmě bar bude otevřen.
Kniha …a bude hůř spisovatele Jana Pelce se stala jedním z kultovních undergroundových děl vypovídajících o životě a atmosféře minulého režimu. Domněle nezfilmovatelná kniha dostává svou filmovou podobu dvacet let od jejího vydání a přibližuje život a podmínky undergroundu v normalizačním Československu. Film režíroval Petr Nikolaev, kterého jistě znáte jako režiséra snímku Báječná léta pod psa nebo Kousek nebe.
Většinu štábu tvořili studenti. Jak s nimi spolupracoval režisér filmu Petr Nikolaev? „Film se dával dohromady s velkým nadšením. Ti lidé se scházeli jako sedm statečných. Řada z nich to dělala poprvé, ale nezkušenost byla nahrazována motivací a touhou. Bylo to moje nejtěžší a zároveň nejkrásnější natáčení,“ řekl.