Country festival Bolebořské léto vznikl tak, že organizátor celé této akce Jan Volhejn chtěl v roce 2006 připravit a zorganizovat v obci Boleboř nevšední kulturní zážitek. Tato myšlenka mu zrála v hlavě několik let. Sám je muzikant a country hudba je mu velmi blízká. V nejbližším okolí se žádný festival pod širým nebem s tímto hudebním zaměřením nikdy nekonal. Tak ho napadlo, že by se on sám pokusil, takovýto festival uspořádat.


S touto myšlenkou Volhejn navštívil Obecní úřad v Boleboři. Pana starostu Juřinu informoval o jeho záměru. Pan starosta byl z této myšlenky nadšen a v možnostech obce mi byl velmi nápomocen. Pomohl mu vybrat vhodné místo pro konání festivalu v objektu bývalého rekreačního střediska v Boleboři, které je obklopeno částečně přírodou a je zde možno zřídit stanové městečko pro nocležníky.


Byl si vědom, že ho konání festivalu bude stát nemalé úsilí a bude potřebovat k jeho realizaci mnoho finančních prostředků.
Začal tedy okamžitě sestavovat tým lidí, kteří by mu byli ochotni s touto akcí pomoci, a to se mu naštěstí podařilo, a tak se návštěvníci mohou již po třetí těšit na pořádný nášup country hudby.


Vystoupí zde bezesporu skvělé country kapely, kterými například jsou Průvan (Žatec), Veget (Praha), Frýda a company (Plzeň), Petr nebo Pavel (K.Vary), Makovec (Chomutov), Jiří Šmidt (Praha), Nezmaři (Č.Budějovice) a mnohé další.


Parkování a stanové městečko bude po celou dobu konání festivalu a je zdarma. V průběhu sobotního programu bude probíhat řada soutěží pro děti i dospělé o ceny.


Další informace naleznete zde