Seznam toho, co bude na Kamencovém jezeře k vidění, slyšení nebo ozkoušení, je opravdu dlouhý. Indiáni předvedou své tance, ve skautském táboře si mohou děti vyzkoušet své zálesácké dovednosti nebo si odlít otisk dlaně do sádry. K vidění budou souboje rytířů i znalců bojového umění, se svou troškou do mlýna přispějí policisté, hasiči či členové vojenského klubu Nord – Sever. Do mozaiky zábavy zapadnou také pěvecká či hudební vystoupení, netradiční soutěže či atrakce a spousta dalšího.
Celkově na jezeře vystoupí asi tisícovka účinkujících, do Bambiriády se zapojilo na padesát různých sdružení a organizací. Vzhledem k tomu, že v severních Čechách proběhne takhle velká Bambiriáda pouze v Chomutově, dá se očekávat, že přijedou děti z několika okresů. Organizátoři jich při pěkném počasí čekají až dvacet tisíc.
Návštěvníci Bambiriády mohou také pomoci zapsat Chomutov do knihy rekordů. Organizátoři totiž chtějí v sobotu pomocí lidského hada obejmout celé Kamencové jezero. „Jsme domluveni také s kanoisty, kteří v ten den budou mít závody. Rekordu se také zúčastní. Pomohou nám propojit těžko přístupné břehy jezera,“ dodal k tomu Milan Märc, jeden z organizátorů Bambiriády.
Obvod Kamencového jezera je okolo dvou kilometrů, na jeho obejmutí má stačit symbolických 2007 lidí. Jak nám potvrdil Josef Vaněk z Agentury Dobrý den, dosavadní podobný český rekord čítá 1460 lidí spojených do živého hada. Vznikl už ale před více než dvěma lety.
Přestože slavnostní zahájení Bambiriády 2007 je naplánováno až na zítřejší odpoledne, program v pátek začíná už v 10 hodin a pokračuje až do 18 hodin. Ve stejný čas bude akce pokračovat i v sobotu.
Na akci bude jezdit také speciální autobusová linka B – takzvaný Bambus. Bude jezdit z autobusového nádraží v Jirkově, bude pokračovat přes Chomutov až k zadní bráně Kamencového jezera. Jízdní řády budou na plakátovacích plochách či v autobusech, jízdné je zdarma.