Sobota 27. října

Zoopark Chomutov - Hubertova jízda.
Sobotní den se ponese ve smyslu lovu. Hubertova jízda bude v chomutovském zooparku u koňských stájí. Jako každoročně se bude konat symbolický hon na lišku a také zde předvedou svůj um trubači se svými lesními rohy.

 

Klášterec nad Ohří, kulturní dům, 19.00 hodin - Klášterecké divadelní žně

Od soboty 27. října začínají klášterecké divadelní žně a potrvají do 3. října. Každý den se bude v kulturním domě hrát jedno z dramatických děl. Vstup je 30 korun. 27.říjen od 19. hodiny se hraje 451 a je to dramatizace povídky Raye Bradburyho 4510 Fahrenheita (hraje divadlo Zdrhovadlo Klášterec).

Červený Hrádek, Jirkov: 16.30 Ukončení zámecké sezóny.
Šermíři, tanečnice a středověká hudba, to vše mohou návštěvnici spatřit na ukončení kulturního dění na zámku.. Prohlídky po romantickém zámku i strašidelném podzámčí. Symbolické půlnoční zavření zámecké brány.

Neděle 28. října

Prostor u kruhového objezdu v Chomutově, Palackého ulice 11.00 hodin

V Chomutově se bude vzpomínat na urostlou stoletou lípu, která stála naproti novému autobusovému nádraží. Lípa musela ustoupit před supermarketem Lidl a byla nelegálně pokácena. Sraz se bude konat před 11. hodinou u sochy Kořeny na rohu ulic Zborovská a Palackého. V 11. hodin se kolem sochy rozžehnou svíčky a pak se v průvodu pošlape do Bezručova údolí, kde se na vzpomínku lípy vysadí pár nových mladých stromečků.
Finále celého dne bude posezení u táborového ohně v příjemné atmosféře podzimní přírody.

 

Klášterec nad Ohří, kulturní dům - 15.00 hodin - Divadelní žně

Od 15. hodiny - hra Pověsti pro štěstí, jsou to staré pověsti české jinak, se spoustou legrace a písniček (hraje DS Ty-já-tr Praha).

 

Oblastní muzeum, Chomutov, Den ústeckého kraje
V neděli na státní svátek vzniku samostatného československého státu je volný vstup do chomutovského oblastního muzea po celý den a na všechny expozice.