První adventní týden zahájila galerie Lurago v SKKS v Chomutově prodejní výstavou, ze které má být část výtěžku z prodeje určena k charitativním účelům.

Autorkou vystavených prací je výtvarnice Bára Buchalová z Chomutova, která se profesionálně věnuje propagační a reklamní činnosti, počítačové grafice, dětským knižním ilustracím a textilnímu designu.

Kromě těchto aktivit se výtvarnice snaží spolupracovat na projektech, které jsou zaměřené na dětský svět. Mezi ně patří i Chomutovský dětský nadační fond „Zdraví dětem“, jehož prostřednictvím chce potěšit i děti v chomutovské nemocnici, a to právě probíhající prodejní výstavou, s názvem „Čambára nejen dětem“.

„Z mých vystavených obrázků, knižních ilustrací pro děti i dalších věcí, poputuje 10 až 15 procent výtěžku z prodeje na Chomutovský nadační fond – Zdraví dětem. Součástí výstavy je i dětský textil nové značky, především dětská pyžamka s obrázky, která designuji. Dále to jsou hrníčky potištěné mými obrázky, nástěnné hodiny, plachtičky a závěsy do dětského pokoje ze saténu či vlajkoviny, které jsem dělala technikou sublimace nebo velkoformátového tisku,“ popsala svoji práci Bára Buchalová.

Zahájení výstavy, která má přinést radost dětem nejen doma, ale i těm, které musí trávit vánoce v nemocnici, přišel podpořit i předseda správní rady nadačního fondu Luboš Turek a člen fondu – primář dětského oddělení MUDr. Kroh z chomutovské nemocnice.

Veselé dárečky pro děti pod stromeček můžete v galerii Lurago zakoupit až do 20. prosince, podpoříte tím i děti, které nemají to štěstí, aby trávily vánoční svátky v teple domova.