Velká rodina, to je Cirkus Bob Navarro King, který od 7. května do 17. května bude vystupovat na trochu neobvyklém místě v Otvicích u obchodní zóny.

„Dříve jsme působili v cirkuse Humberto, ale před lety jsme se s manželem Bohumilem osamostatnili. Vystupují s námi naše tři děti a jejich partneři, další umělce jsme angažovali, je mezi nimi řada našich přátel a dobrých známých. Celkem i s řidiči je nás kolem pětadvaceti," vypočítávala principálka Marie Navrátilová.

Cirkus: Kdy a kde?Cirkus King bude na pomezí Chomutova a Jirkova vystupovat od čtvrtka 7. do neděle 17. května. Od čtvrtka do neděle je na programu vždy jedno představení denně, začínají ve všední dny v 17 hodin, v sobotu a v neděli v 16 hodin a poslední nedělní představení začne v 11 hodin. Šapitó je na kraji obchodní zóny Otvice, pod vlakovým nádražím Chomutov - město. Do stanu, který je vytápěný, se vejde na 600 diváků.

„Když jsem ještě dělala akrobatku, říkala jsem si Navarro, je to i v názvu cirkusu. Ale to už je minulost, teď to jméno používá dcera," vysvětlila Marie Navrátilová s úsměvem.

Její syn Karel vystupuje v cirkuse jako žonglér. „Asi jsem si mohl vybrat i jinou cirkusovou profesi dělat třeba drezéra nebo akrobata, ale žonglování mě baví. Žongluji hlavně s kuželkami, mám i světelné kuželky, žonglování s pochodněmi už dělal skoro každý, takže tohle je zase něco nového," řekl Karel Navrátil. V cirkuse vystupují artisté čtyř národností, kromě Čechů a Němců i Rus a Karlova žena z Litvy, která je akrobatka. „Mluvíme všelijak, hlavně že se domluvíme," poznamenal Karel Navrátil.

Německy se lze domluvit třeba se slonicí Tembou, která patří k hlavním atrakcím cirkusu. Třiadvacetiletá Temba je majestátní exemplář slona afrického, v manéži jí stačí několik cviků, aby si získala publikum. Mnoho diváků, ale hlavně děti, se se slonicí rádo fotografuje. Také ostatní zvířata jsou mezi diváky velmi oblíbená.

„Velkým tahákem jsou naši lvi somálští a tygr, ale diváci mají rádi i společná vystoupení poníků a psů. Málo známou raritou je číslo cvičených hus. Nezdá se to, ale jsou to velmi chytrá a učenlivá zvířata," dodal Karel Navrátil. V cirkuse vystupují také kozy, lamy, pštrosi, velbloud nebo ovečka.

Soutěž o lístkyChomutovský deník připravil pro své čtenáře soutěž o pět párů vstupenek do cirkusu Bob Navarro King.
Stačí zodpovědět správně následující otázku: Jak se jmenuje slonice, která vystupuje v cirkusu?
Odpovědi posílejte na e-mail: petr.nosal@denik.cz, a to do 10. května. V pondělí 11. května pak vylosujeme pět výherců, kteří získají dvě vstupenky.