Patnáct epizod, patnáct hodin ukázek ze stovek filmů, to je britský dokument režiséra Marka Cousinse, Příběh filmu: Odysea. Na konci 19. století se zrodilo nové umění, které od té doby lidstvo provází dodnes, a Cousins jeho cestu velkoryse a podrobně mapuje. Navštěvuje klíčová místa filmové historie, přináší rozhovory s legendárními filmaři a herci. Popisuje počátky tohoto průmyslu v jeho němé éře, příchod zvukového a barevného filmu, zachycuje jeho rozvoj v mnoha zemích, věnuje se uměleckým experimentům i komerčním trhákům, sleduje vývoj od primitivních začátků až do dnešního digitálního období a v závěru nahlédne i do budoucnosti filmu.

V chomutovském kině Svět budou právě dnes uvedeny první dvě epizody tohoto unikátního projektu, Zrod filmu a Hollywoodský sen, další budou následovat od října až do ledna. Ve vestibulu kina bude instalována při této příležitosti výstava.

Diváky ale může obohatit nejen nevšední filmový zážitek. Každý z nich totiž obdrží průkazku, kam bude potvrzována účast na projekcích, a z nichž budou na závěr celého cyklu vylosováni výherci zajímavých cen.