V kinech se na něj stojí fronty, promítací sály jsou beznadějně vyprodané. Příští týden ho budou moci shlédnout i chomutovští fanoušci krále popu.


A jednou z jeho obdivovatelek je i jedenáctiletá Terezka Fränzlová z Vejprt, která si film také nenechá ujít. „Michael neumřel. Svoji smrt předstírá, aby mohl žít v klidu v ústraní, bez popularity,“ říká zcela přesvědčeně Terezka.


Jacksonovy písničky zná už několik let, její nejoblíbenější je skladba Thriller. Vášnivě se o něj začala zajímat až po jeho smrti. „Mám jeho písničky moc ráda, poslouchám ho už od osmi let,“ popisuje.


„Když umřel, tak jsem o něm hodně četla v novinách a začal mě zajímat víc a víc,“ vypráví Terezka, jak to začalo. Jedenáctiletá Terezka se chce svém idolu co nejvíc podobat.

Nechala si dokonce obarvit vlasy, z blondýnky je teď hnědovláska. „Mamka mi dlouho slibovala, že mi vlasy obarví, ale skutek utek. Tak jsem navštívila kadeřnici sama a ta mě obarvila.“


Mladá fanynka nosí neustále černý klobouk, jede se podívat ke švadleně do Chomutova, aby si nechala ušít stejnou uniformu, jakou nosil Jackson, pořídila si také dvoje černé lesklé boty na tančení, Michaela umí perfektně imitovat. „Cvičím choreografii podle jeho vystoupení, většinou si beru z každého něco a pak to sestavím podle sebe,“ říká cílevědomá dívka.


Terezka má různé fotky svého idolu, plakáty a dokonce o něm přečetla celý životopis.


Je také přesvědčená, že negativní zprávy o jeho vztahu k dětem jsou nesmyslné. „Podle mě to určitě není pravda, myslím, že děti měl rád a nikdy by jim neublížil. Říkal, že kdyby měl ublížit dítěti, tak by si usekl ruku,“ uvádí svůj názor Terezka.


Plány do budoucna má jasné, chce si nechat udělat ještě trvalou a vystoupit s vlastní taneční skupinou.


„Ráda bych zatančila v kulturním domě tady ve Vejprtech. Myslím, že by lidé přišli, právě oni mě nabádají ať zatančím.,“ mluví o svém snu Terezka. „Nevím ale, jestli na to seženu peníze, chtělo by to nějakého sponzora,“ směje se.

O filmu This is it

Michael Jackson´s This is it není v pravém slova smyslu filmem. Vznikal původně jen jako doprovodný materiál, zachycující několikaměsíční přípravy na největší sérii koncertů Michaela Jacksona v jeho kariéře, comebackové turné nazvané This Is It.

Jenže pak Jackson 25. června letošního roku nečekaně zemřel a pracovní filmové záznamy se staly posledními záběry krále popu před jeho náhlou smrtí.

V chomutovském kině Oko ho budou vysílat: Pátek 20. listopadu – 15:00, 18:00, 21:00, Sobota 21. listopadu – 14:00, 17:00., 20:00
Neděle 22. listopadu – 14:00, 17:00, 20:00