Doprovodí je Festivalový orchestr Petra Macka, který diriguje Tomáš Koutník.

„Tito špičkoví sólisté jsou dlouholetými a stálými hosty mého Festivalového orchestru,“ doplňuje Petr Macek, šéf, manažer, producent a také kontrabasista tohoto tělesa.

Shizuka Ishikawa studovala v Tokiu u profesorky Marie Hlouňové a později za ní přesídlila do Prahy, kde od roku 1970 studovala jako stipendistka Československého rozhlasu. S Českou filharmonií se zúčastnila turné po Japonsku. Jako sólistka Tokyo Metropolitan Symphony Orchestra a Japan Philharmonic Orchestra absolvovala vystoupení v řadě evropských hudebních center a na festivalech ve Varšavě, Zagrebu, Budapešti a Helsinkách. V jejím repertoáru zaujala význačné místo česká hudba, v České republice žije a často koncertuje.

Karel Fiala, absolvent Pražské konzervatoře a AMU v Praze, vystupoval ve většině zemí Evropy, v Asii a v Jižní Africe. Koncertoval se Slovenskou, Moravskou, Severočeskou a Plzeňskou filharmonií, Kastilským národním orchestrem a Hiroshimským symfonickým orchestrem. Hrál také s mnoha komorními orchestry.

Shizuka Ishikawa a Karel fiala působí spolu s další umělkyní - Květou Bilynskou - ve světoznámém Kubelíkovo triu, které též spolupracuje se symfonickými a komorními tělesy. Je to soubor s mezinárodním složením členů, kteří mimo jiné studovali také v Praze.

Koncert začíná v úterý 9. února v 19 hodin, vstupné je 300 korun. „Studenti a důchodci zaplatí polovinu. Zbylé vstupenky budou k dostání půl hodiny před zahájením koncertu,“ informuje Petr Macek. „Rozhodně si nenechte tento koncert ujít a přijďte si poslechnout krásné klasické a romantické melodie těchto vynikajících interpretů“, zve Macek.

Autorky: Lenka Kubalová, Karolína Grzybowská