Poprvé se odehraje pod širým nebem v Kadani český projekt Antigona – rocková opera.

Pod kadaňským hradem se v sobotu 19. června odehraje starověká báje Antigona, ve které zazní česká rocková muzika spolu se špičkami české opery. Těšit se můžete také na ukázky ze zbrusu nové rockové opery Oidipus Tyranus.

Rockovou operu vytvořil skladatel a hráč na klávesové nástroje Milan Steigerwald spolu s libretistkou, textařkou a zpěvačkou Pavlou Forest.
Tragédie Antigona, na motivy antického básníka Sofokla, vypráví příběh Oidipovy dcery Antigony, která se rozhodne mrtvého bratra pohřbít, ačkoli Kreón pohrozil smrtí každému, kdo by porušil jeho příkaz.

V příběhu se objevují prvky, které jsou aktuální i po mnoha letech: věrnost, zrada, touha po moci a láska.


Pěvecké hvězdy


V režii Pavly Forest se představí hvězdy jako Viktor Dyk (tyranský král Kreon), Kristýna Kudrnáčová/ Žántí z pražské skupiny Matahari (Antigona), Lívie Vénosová (bohyně Moira), Bára Zemanová/ Daniela Langerová (Isména, sestra Antigony), Petr Opava (Hádés), Pavla Forest (Eurydika), Ian Kodet (Polyneikés) a další. Spolu s nimi vystoupí sbor pražských rockerů a kapela v čele s dirigentem Milanem Steigerwaldem.
„V roli bohyně osudu Moiry, kterou v pražských scénách ztvárňuje Eva Urbanová, se v Kadani představí Lívie Vénosová z operního souboru Národního divadla. V letošní sezóně vystupuje například v operách Libuše, Její pastorkyně či Rusalka,“ upřesnil Jan Losenický, ředitel Kulturních zařízení Kadaň.

„Velmi zajímavé bude také vystoupení Viktora Dyka. Tato novinka v Kadani bude pro všechny jedinečným zážitkem a jsem přesvědčen, že z ní diváci budou odcházet spokojení. Doufáme také, že se vydaří hlavně počasí,“ dodává Jan Losenický.


Směšné vstupné


Koncert začne po setmění, tedy zhruba po 21.30 hodině. „Vstupné je pouhých 90 korun v předprodeji, 150 korun na místě. Celou akci finančně podpořily Severočeské doly a.s., díky kterým je vstupné tak nízké,“ děkuje Losenický.

K dostání jsou lístky v informačních centrech v Kadani, v Klášterci nad Ohří a v Chomutově.