V sobotu, na první májový den, se symbolicky otevře brána zámku a bude slavnostně zahájena kulturní sezona pro rok 2010.

Od 14.00 hodin bude na zámku spousta zábavy. Těšit se můžete na folkovou kapelu Zlej sen, kapelu Tequila band ze Základní umělecké školy v Chomutově.

Pobaví vás vystoupení Divadla „M“ z Duchcova – divadlo založili manželé Milan a Marie Petrovští a pyšní se již třinácti divadelními sezonami a více jak 3600 divadelními představeními. Pro nejmenší je nachystané loutkové divadlo.

V sobotu si budete moci prohlédnout také výstavy Arabela a Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek. Na probíhající výstavě jsou k vidění kostýmy a rekvizity z této známé české pohádky. Prohlédnete si například šaty půvabné princezny Arabely a Xenie s celou královskou rodinou a mnoha dalšími postavami z Říše pohádek pro děti i dospělé.


Panenky i Šklebíci

Připravena je pro vás i výstava Šklebíků a panenek.

Prodejní výstava sběratelských a certifikovaných panenek nabízí netradiční podívanou. Kromě panenek uvidíte repliky kočárků a dalších exponátů ze sbírky Ludmily Nové.

Výstavu Šklebíků zapůjčila ze soukromé sbírky paní Hana Šimečková. Originální panenky s unikátními grimasami, vyjadřují nejrůznější emoce jako je radost, smutek, pláč, smích a jiné.

Vstupné na zahájení je pro děti 20 a pro dospělé 40 korun. V ceně vstupného je zahrnuta prohlídka Panenek a Šklebíků.
V 10.00 hodin bude také otevřena výstava letecké archeologie v zámecké jízdárně.